20 Ocak 2018 Cumartesi

Vajinismus Nedir ve Nedenleri Nelerdir?

Vajinismus Nedir ve Nedenleri Nelerdir?Vajinusmus FotoğrafıVajinismus nedir:
Kadın hastalıları arasında en sık görülen Vajinismus, cinsel ilişki sırasında kadınların bilinci dışında vajina bölgesinde istenmeyen kasılmaların meydana gelerek ilişkilerin önüne geçen bir durum olarak gösterilmekte. Sıklıkla hafif olarak geçen kasılmalar, bazı kişilerde bütün vücudu ele geçirerek kısmi bir panik atak durumunun meydana gelmesine neden olmakta.

Vajinismus nedenleri:
Bu sorun ile ilgili araştırma yapan uzmanlar, gençlik yıllarında aşırı baskı gören, kişilerde görüldüğü tespit edilmiştir.

Özellikle bebeklik dönemlerinde bilinçaltına yerleştirilen bazı söz öbekleri kadınlarda daha çok ileri yaşlara kadar etkilerini gösterebilmekte. Yetişkin kadınların büyük bir bölümü evlenmiş olmalarına rağmen ruhsal olarak kendilerini halen çocuk olarak görmeleri ve cinselliğin onlar için oldukça uzak bir kavram gibi düşünmeleri

Vajinismus durumlarının meydana gelmesine neden olmakta.

Tamamen psikolojik olan bu durum, tedavi olunmadığı sürece başka sorunlar meydana getirebilmekte.

Bu sorunla karşı karşıya gelen kadınlar zor da olsa eşleri ile birliktelik yaşamaları durumunda, zorlanan vajina bölgesinde yırtıklar, hasarlar ve birçok fiziksel ve ruhsal çöküntüler meydana gelmekte.

Etiketler: vajinismus nedir, vajinismus nedenleri, vajinismus nedir tedavisi nasıl olur, vajinismus nedir tedavisi, vajinismus nedir neden olur

Vajinismus Nedir ve Nedenleri Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder