30 Aralık 2017 Cumartesi

Yeni Doğan Bebekler İçin Oda Koşulları

Yeni Doğan Bebekler İçin Oda KoşullarıYeni Doğan Bebekler İçin Oda Koşulları FotoğrafıYeni Doğan Bebek
Bebekler, her zaman üzerine titrediğimiz ve annelerin 9 ay karnında taşıyıp özenle sakındıkları varlıklardır. Onların sağlığı herkes için büyük önem taşımakta ve gelişimleri için önem taşımaktadır. Buna bağlı olarak yeni doğan bebeklerin ileride sorun yaşamamaları için gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalardan en önemlisi olan onların uyudukları ve yattıkları yerlerdir. Bunun sebebi yeni doğan bebekler için uykunun çok önemli olması ve gelişimlerinde büyük yer tutmasıdır. O nedenle, bu uyuma esnasında içerilerinde bulundukları odanın koşullarının onların sağlık ve gelişimine uygun olması gerekmektedir. Sizler için bu temel kuralları ve üzerinde durulması gereken bazı önemli noktaları derledik ve gözünüz gibi baktığınız bebeklerinizle ilgili bilgi edinmenizi sağlamaya çalıştık.

Yeni Doğan Bebek Giysi Seçimi
Yeni doğan bebek için uyku öncesi giyim çok önemlidir!

Yeni doğan bebek için giysi seçimi oldukça büyük önem taşımaktadır. Henüz bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmemiş olan küçüklerimizin herhangi bir hastalıkla karşılaşmamaları için kıyafetlerine de oldukça büyük önem verilmesi gerekmektedir. Peki bu önemli noktalar nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki, yeni doğan bebek üzerindeki kıyafetler kesinlikle tüylü olmamalı ve üzerinde metal bulunmamalıdır. Daha çok teri emen ve tenin nefes alabilmesine uygun kıyafetlerin kullanılması gerekmektedir. Buna bağlı olarak terleyen bebeğin üşütüp hasta olmasını engellemeniz daha rahat olacaktır. Bebeğin üzerindeki kıyafetlerin yumuşak olması ve üzerinde fazla dikiş olmamasına da özen gösterilmelidir. Bebeklerde ilk aylarda çorap, şapka ve eldiven gibi kıyafetler mutlaka giydirilmelidir. Bu dönemlerde uygun görülen kıyafetler genellikle tulum olmaktadır.

Etiketler: yeni doğan bebek giysi seçimi, yeni doğan bebek yeni doğan bebeğin oda koşulları

Yeni Doğan Bebekler İçin Oda Koşulları Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder