25 Aralık 2017 Pazartesi

Sarımsağın Zararları?

Sarımsağın Zararları?Sarımsak FotoğrafıDoğal antibiyotik sarımsağın birçok zararı ve yan etkisi mevcuttur. Sarımsağın bilinen yan etkileri ve zararları;

Sarımsağın zararları? sarımsağın yan etkileri:
  • Kanı aşırı ince olan insanlar ve ameliyata girecek veya ameliyattan çıkmış hastalar sarımsak tüketiminde dikkatli olmalıdır. Sebebi ise sarımsak kan inceltici özelliğe sahiptir.
  • Mide problemi olan hastalarda, sarımsağı aşırı tüketmemelidir. Sarımsağı aşırı tüketmek mide problemlerine yol açmaktadır. Bunların başında mide yanması, gaz problemi, mide ekşimesi gelebilmektedir.
  • Gebeler ve emzirme dönemindeki anneler sarımsağı tüketebilir. Fakat sarımsağı şifa/alternatif tıp olarak kullanmaları sakıncalıdır. Özellikle de gebelik döneminde fazla veya şifa olarak kullanmamalıdırlar.
  • Ayrıca aşırı sarımsak tüketilmesi durumunda; kas ağrıları, tokluk hissi, ciltte kaşınma, sindirim bozukluğu gibi sorunlara neden olmaktadır.
  • Tabi ki son olarak bilinen en yaygın zararları arasında kötü ağız kokusu ve kötü ter kokusuna sebep olabilmektedir.
> Sarımsak nedir ve nerelerde yetişir tıklayınız.. <
> Sarımsağın faydaları ve neye iyi gelir tıklayınız.. <
> Sarımsak kaç kalori ve besin değeri için tıklayınız.. <

Etiketler: sarımsağın zararları kısaca, sarımsağın yan etkileri, erkeklerde fazla sarımsak tüketiminin zararları, çiğ sarımsak yutmanın zararları

Sarımsağın Zararları? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder