25 Aralık 2017 Pazartesi

Sarımsağın Faydaları ve Neye İyi Gelir?

Sarımsağın Faydaları ve Neye İyi Gelir?Sarımsak FotoğrafıSarımsak uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucunda birçok hastalıkla mücadelede ve günlük hayattaki zindeliğe büyük katkıda bulunmaktadır. Peki bu katkılar ve şifalar nelerdir?

Sarımsağın faydaları nelerdir? Sarımsak neye iyi gelir?

Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor ki, sarımsak, salgın hastalıklardan sizi koruyacak ve bu hastalıkların yayılmasını engelleyebilecek güçtedir. Mikroplu ortamlarda bulunan ve sağlıksız yiyecek tüketen veya tüketmek zorunda olanların bol bol sarımsak tüketmesi gerekmektedir. Bunun sebebi vücudunuzu direncini mikroplara karşı arttırmaktır.

Elbette gündelik sorunlarımız dışında her insanoğlunun başına gelebilecek ve günümüzün yaygın hastalıklarından kanserle mücadelede de oldukça etkin kullanılan sarımsak, bu hastalık sebebiyle gerçekleşen ölümleri yıldan yıla azaltmakta ve bu hastalığa sahip olan insanların direncini arttırmaktadır.

Yapılan son araştırmalara göre dünyanın en çok sarımsak tüketen ülkelerinden olan Bulgaristan’da kanser ve damar sertliğinden ölenlerin sayısı, bu bitkiyi fazla tüketmelerinden dolayı oldukça düşüktür. Sayısız şifaya sahip olan sarımsağın faydaları saymakla bitmemektedir. Daha önce bahsettiğimiz büyük hastalıkların dışında uzun vadede sarımsağın faydaları nı da sizler için sıraladık.

Sarımsağın faydaları nelere iyi gelir maddeler halinde:
 1. Atardamar kireçlenmesini engeller.
 2. Yaraları iyileştirir.
 3. Akciğer, karaciğer, safra kesesi ve kalbi kuvvetlendirir.
 4. Bağırsak kurtları ve parazitlere son verir.
 5. Mide ve bağırsakta temizlik yapar.
 6. Bronşit gibi nefes borusu rahatsızlıklarına iyi gelir.
 7. Veremi tedavi eder.
 8. Ateş düşürür.
 9. Bağırsakta biriken gazı ortadan kaldırır.
 10. İdrar yollarında taş oluşumunu engeller ve idrar söktürür.
 11. Cinsel gücü arttırır.
 12. Görüldüğü gibi sarımsak sayısız faydaya sahip güçlü ve etkili bir bitkidir. Bu nedenle daha sağlıklı bir hayata kavuşmak için siz de yemeklerinizde sarımsak kullanmaktan çekinmeyin.
> Sarımsak nedir ve nerelerde yetişir tıklayınız.. <
> Sarımsağın zararları için tıklayınız.. <
> Sarımsak kaç kalori ve besin değeri için tıklayınız.. <

Etiketler: sarımsağın faydaları ibrahim saraçoğlu, sarımsak faydaları ahmet maranki, sigara tiryakilerine sarımsağın faydaları, sarımsağın faydaları nelere iyi gelir, sarımsağın faydaları ve zararları

Sarımsağın Faydaları ve Neye İyi Gelir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder