19 Aralık 2017 Salı

Okul Öncesi Oyun Etkinlikleri Nasıl Olmalı

Okul Öncesi Oyun Etkinlikleri Nasıl OlmalıOkul Öncesi Oyun Etkinlikleri FotoğrafıÇocuk gelişiminde oyunun önemi büyüktür, oyun çocuğun sosyal duygusal ve zihinsel yönden gelişimi olumlu yönde etkiler. Oyun oynamak çocuğun etrafını keşfetmesine  değişik ve yeni deneyimler kazanmasına yardımcı olur ve bu yüzden oyunu çocuklar için sadece eğlence olarak görmemek lazım.

Çocuk oyun oynayarak zihinsel açıdan gelişir, el becerileri artar. Oynarken oluşacak ufak tefek sorunlara kendince çözümler üreterek  sosyal yönden de gelişmesini de arttırır. Problemleri nasıl  çözeceğine dair fikirleri  oluşturarak kendini geliştirir.

Okul öncesi oyunlar ve 2 yaş oyunları:

Çocuk bebeklikten daha sonraki yaşlarına göre oynadıkları oyunlar farklılaşır. İlk aylarında sadece kendi bedeniyle oynayarak ellerini ayaklarını oyun aracı olarak kullanır. Yaklaşık 2 yaşından itibaren diğer çocuklarla oyunlar oynamaya başlarlar.

Çocuğunuzla daha iyi iletişim kurmak için onunla oyun oynamaya önem vermeli, onun için vakit ayırmalısınız.

Onunla oynarken oynadığı oyuna müdahale etmekten kaçınmalı, oyunu onun yönlendirmesine izin vermelisiniz. Böylece çocuğunuzun karar verme ve kontrol edebilme duygusunun gelişmesine yardımcı olursunuz.

Etiketler: okul öncesi hareketli oyun etkinlikleri, okul öncesi ısındırıcı oyun etkinlikleri, okul öncesi oyun etkinlikleri planı, okul öncesi dinlendirici oyunlar

Okul Öncesi Oyun Etkinlikleri Nasıl Olmalı Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder