16 Aralık 2017 Cumartesi

Migrene Ne İyi Gelir Bitkisel?

Migrene Ne İyi Gelir Bitkisel?Migren Olmuş Erkek FotoğrafıMigrene karşı birçok tıbbı tedavi iyi gelmektedir. Burada sizlere bilimsel ve tıbbi tedavi dışında migrene karşı sizlere bitkisel/alternatif tıp önerisi ile bilgi vereceğiz. İbrahim Saraçoğlu İmzası taşıyan Biberiye Çayı migrene karşı birebirdir.

Biberiye bitkisini yemeklerinizde ve salatalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca  belkide migren hastası için en önemlisi biberiye çayını sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 defa tüketmelisiniz.

Migren ataklarını azaltmak, daha az yaşamak için;

  • Bilinçsiz bir biçimde ağrı kesici kullanmayın. Günde 3-4 adet ağrı kesici kullanmak migrenin şiddetinin artmasına neden olacaktır.
  • Migren günlüğü tutun. Baş ağrılarınızın olduğu günlerde yediklerinizi, içtiklerinizi ve yaptıklarınızı not edin. Böylece migrenin başlama sebeplerini belirleyebilirsiniz.
  • Uyku saatinize dikkat edin. Yalnızca uykusuzluk değil fazlaca uyumak da migren ataklarına sebebiyet vermektedir. Günlük rutininizden şaşmamaya özen gösterin.
  • Spor yapmaya özen gösterin. Spor yaptığınız esnada, salgılanan serotonin hormonu ağrıların azalmasında yardımcı olmaktadır.
  • Kafeinli içecekleri dikkatli tüketin. Kafeinin migren ağrılarını tetikledikleri düşünülmektedir.
  • Aç ve susuz kalmamaya özen gösterin. Hatta yanınızda küçük atıştırmalıklar bulundurmakta fayda var.

Migrene ne iyi gelir? 

Migrene karşı Biberiye Çayı tarifi: Biberiye çayını hazırlarken vereceğimiz ölçülere dikkat etmelisiniz. Aksi halde fazlası fayda yerine zararlı olacaktır.

Bir tutam yani 5-6 gram biberiye bitkisini bir bardak su bardağı dolusu suda 9 dakika kaynatılacaktır. Daha sonra süzerek ılıdıktan sonra tüketilecektir. Bu işlem her öğünde taze yapılacaktır. Sabah hazırladığınız çayı öğlen ve akşam içemezsiniz.

Biberiye çayını bir ile iki ay arası uygulayınız.

Ayrıca biberiye bitkisi böbreklerde yükselen kreatinin değerini  ve ürük asit değerini düşürmektedir.

Etiketler: migrene ne iyi gelir, migrene nasıl geçer, migrene ne iyi gelir evde, migren ağrısına ne iyi gelir,  migrene ne iyi gelir bitkisel

Migrene Ne İyi Gelir Bitkisel? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder