19 Aralık 2017 Salı

Kızılcığın ve Kızılcık Şerbetinin Faydaları

Kızılcığın ve Kızılcık Şerbetinin FaydalarıKızılcığın ve Kızılcık Şerbetinin FotoğrafıHem lezzeti hem de vücudumuza olan sayısız faydaları ile ön plana çıkan Kızılcık, mutlaka tüketilmesi gereken besin kaynaklarından birisidir.

Kızılcık Meyvesi Bilimsel Adı ''Cornus Mas'' dır.

Kızılcığın faydaları, kızılcık şerbeti ve kızılcık suyu faydaları:

 1. İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı bitkisel tedavi olarak kullanılmalıdır. İdrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelmektedir. Bir miktar kızılcığın kaynatıp suyunun içilmesi enfeksiyonlar için faydalı olacaktır.
 2. Kızılcık içerisinde bulundurmuş olduğu polifenolik bileşen sayesinde bir anti – tümör görevi görmektedir. Bu yönüyle nadir besinlerden bir tanesidir. Bilimsel araştırmalara göre Meme, kolon ve prostat kanserlerine karşı iyi gelmektedir.
 3. Kızılcık kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır. İçerisindeki bileşenler sayesinde damar tıkanıklığını önleyerek kalp krizi ve felç gibi önemli rahatsızlıkların risklerini azaltır.
 4. Kızılcığın bir diğer önemli özelliği de diş çürümelerini önlemesidir. İçerisindeki maddeler bakterilerin diş etlerine yapışmasını engelleyerek ağız sağlığımızı korumamıza yardımcı olur. Ayrıca bu maddeler asit üretilmesini engellediği gibi diş plaklarının oluşmasını da önler.
 5. İçerisinde bolca kalsiyum bulundurmasından dolayı özellikle kemik erimesi ve diğer kemik hastalıklarını engellemektedir. Kızılcığın kaynatılıp suyunun içilmesi yeterli olacaktır.
 6. Kızılcık suyu boğaz enfeksiyonları için de oldukça faydalıdır. Özellikle çocuklarda bu tip hastalıkların önüne geçmektedir. İçerisindeki bileşenler bakterilerle savaşır.
 7. İçerisinde bulundurduğu lifler sayesinde sindirim sistemini düzenlemektedir. Böylelikle kabızlık rahatsızlığını engeller. Sindirimi hızlandırmasından ötürü dolaylı yoldan obezite gibi problemlerle de savaşır.
 8. Böbrek taşının oluşmasını engelleyen bileşenler içermektedir.
 9. Düzenli olarak Kızılcık suyu tüketimi ülser oluşumunu engelleyebilmektedir.
 10. Deri ve saç sağlığı için de etkili olduğu bilinmektedir.
 11. İçerisinde bulundurduğuyüksek miktarda C vitamini ile grip başta olmak üzere diğer soğuk algınlığı rahatsızlıkların vücuttan daha çabuk atlatılmasında etkilidir.
 12. Kızılcık akciğer iltihabında da şifa kaynağıdır.
 13. Kızılcık şerbeti kilo vermeyi kolaylaştırır. İçerisinde bulundurduğu bileşenler yağların daha hızlı bir biçimde yakılmasını sağlar.
 14. Kızılcık şerbeti gut hastalığına iyi gelmektedir.
 15. Ayrıca kadınların önemli bir problemi olan selülitlere de faydalıdır.
> Kızılcığın ve Kızılcık şerbetinin zararları için tıklayınız.. <
> Kızılcığın ve Kızılcık şerbetinin besin değeri için tıklayınız.. <

Etiketler: kızılcığın faydaları, kızılcık neye iyi gelir, kızılcık şerbetinin faydaları, kızılcık şerbeti neye iyi gelir, kızılcığın faydaları neler

Kızılcığın ve Kızılcık Şerbetinin Faydaları Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder