19 Aralık 2017 Salı

Çocuk ve Bebek Oyuncakları Seçimi

Çocuk ve Bebek Oyuncakları SeçimiÇocuk ve Bebek Oyuncak FotoğrafıÇocuklar için oyun hem gelişimi hemde eğlenmesi için oldukça önemli bir faktördür. Oyun demişken tabi ki aklımıza oyuncaklar gelir; Peki çocuğa nasıl oyuncak almalıyız oyuncak alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Çocuk ve bebek oyuncakları seçimi:

  • Yaşına uygun oyuncaklar alınmalı,
  • Fiziksel aktivite yapmasına yarayacak türde olmalı,
  • Sadece eğlenceye yönelik oyuncaklar yerine zekasını geliştirecek türden olmalı,
  • Mutlaka kaliteli malzemeden üretilmiş oyuncakları tercih etmelisiniz. Mutlaka çocuğun sağlığı açısından çok zararlı maddelerden üretilmiş ucuz oyuncaklardan uzak durmalısınız,
  • Yaratıcılığını ve hayal dünyasını geliştirici oyuncaklar satın almalısınız.
  • Haddinden fazla oyuncak almak çocuğun her istediği oyuncağı almak da maalesef yanlış bir durumdur.  Çocuk her zaman bir sınır olduğunu ve her istediğini elde edemeyeceğini bilmeli, bunu öğrenmelidir. Haddinden fazla oyuncak çocukta tatminsizlik duygusu yaratacaktır.


Ebeveynler Çocukları ile Nasıl Oyun Oynayabilirler?

Çocuğunuzla birlikte boyama kitabında resimleri boyayabilirsiniz, parçaları birleştirerek objeler oluşturabileceğiniz oyunları da çocuğunuzla oynayabilirsiniz. Bu çocuğunuza büyük keyif verecektir. Ona masal okuyarak masaldaki karakterleri birlikte canlandırarak da çocuğunuzla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu da çocuğunuzun hoşuna gidecek en önemli ve yaratıcı etkinliklerdendir.

Renk renk oyun hamurları da çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Birlikte şarkılar söyleyebilirsiniz. Oyun oynarken liderin çocuğunuz olmalı o size değil siz ona ayak uydurmalısınız.

Etiketler: çocuk oyuncak seçimi, bebek oyuncak seçimi, yaş grubuna göre oyuncak seçimi, oyuncak seçimi hangi kriterlere göre yapılmalıdır, oyuncak seçimi pdf, yaşa göre oyuncak çeşitleri

Çocuk ve Bebek Oyuncakları Seçimi Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder