7 Aralık 2017 Perşembe

Alzheimer Hastalığının Tedavisi?

Alzheimer Hastalığının Tedavisi?Alzheimer Hastalığına Yakalanmış Adam FotoğrafıGünümüzde hormonlu gıdalar, hazır gıdalar, fast food denilen pizza, burger, hamburger tarzı yiyeceklerin aşırı tüketimi egzoz gazları vb. etkenler insanlarda alzheimer hastalığına veya alzheimer hastalığının başlangıcı unutkanlığa neden olmaktadır. 

Günümüzde hem tıp hemde tıpın atası alternatif tıp koşulları geçmişe nazaran oldukça gelişmiştir, buna göre de insanların yaşam süresi uzamıştır. Ömür uzadıkça da çeşitli hastalıklar ortaya çıkmıştır. Asıl önemli etkenler ise yukarıda saydığımız etkenler olmuştur. Bu hastalıklara verebileceğimiz en iyi örnek alzhemier hastalığıdır. Kısa ve öz olarak Alzhemier hastalığı, günlük yaşantılarda ve aktivitelerde azalma ve bilimsel duyularda aksama olarak tanımlanabilir.

Bizde sizler için alzheimer hastalığının tedavisi kısaca nelerdir, maddeler halinde alt da açıkladık.

Alzheimer (Alzaymır) hastalığına alınabilecek önlemler;
 • Balık tüketmeye özen gösterin. Balık, beyin için dünyadaki en yararlı besindir. Zeka gelişiminde önemli katkıları olduğu gibi hafızanın korunmasında da oldukça etkilidir.
 • Sudoku ve  bulmaca çözmeye, satranç gibi akıl yürütmeyi sağlayacak oyunlar oynamaya özen gösterin. Bu gibi faaliyetler beyni yoğun olarak çalıştırmaktadır.
 • Yediklerinize dikkat edin. Bol sebze ve meyve tüketin. Sebze ve meyveler beyin sağlığı için önem taşımaktadırlar.
 • Günde 8 saat uyumaya özen gösterin. Beynin uykuya ihtiyacı vardır. Uykusuzluğun zararları özellikle ileri yaşlarda ortaya çıkmaya başlar.
 • Stresi azaltın. Yoğun stres beyin hücrelerinin ölmesine sebep olmaktadır.
 • Günlük tutun. Tuttuğunuz günlükler hafızanızın tazelenmesine yardımcı olur.
 • Alkol ve uyuşturucu maddeler gibi beyni son derece olumsuz yönde etkileyen, zararlı alışkanlıklarınızdan uzak durun.
 • E vitamini almaya özen gösterin. E vitaminin Alzhamier' ı önlediği yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.
 • Yapılan diğer araştırmalarda ise köri bitkisi tüketiminin de alzhamier hastalığına iyi geldiği saptanmıştır. Körinin içinde bulunan bir enzim vücuttaki serbest radikallerle savaşmaktadır.
 • Telefonlardaki arcade oyunlar da (lep's world, plants & zombies gibi) beyin faaliyetlerini arttıran oyunlar olarak öne çıkmaktadırlar.
 • Hayatınızın tekdüze olmamasına özen gösterin. Bol bol dışarı çıkın ve günlük hayatınızda çok fazla yapmadığınız şeyleri deneyin. Kendinize yeni hobiler bulun, farklı bir yerde yemek yiyin, hiç izlemediğiniz bir spor karşılaşmasını izleyin.
Alzheimer hastalığına bir ay boyunca yatmadan önce bir bardak taze sıkılmış havuç suyu içmek çok iyi gelmektedir.
Etiketler:  alzheimer hastalığının tedavisi kısaca, alzheimer hastalığına ne iyi gelir kısaca, alzheimer bitkisel tedavi, alzheimer bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, alzaymır hastalığı ölüm, alzaymır hastalığı havuç suyu

Alzheimer Hastalığının Tedavisi? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder