1 Kasım 2017 Çarşamba

Yıpranmış Cilde Ne İyi Gelir?

Yıpranmış Cilde Ne İyi Gelir?Kadın Cilt Fotoğrafıİnsanlarda özellikle de kadınlarda cilt yorgunluğu son zamanlarda çok tartışılan bir konu. Yaşlanmaya ve strese bağlı olarak oluşan yorgunluk, cildin zamanla kırışmasına ve sağlığını kaybetmesine neden olmaktadır. 

Ameliyatsız ve medikal yollardan hariç, cilt bakımını bitkisel yollarla yapmak da mümkün. Bu yöntem diğer yöntemlere nazaran daha maliyetsiz ve doğal olması bakımından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Taze Fasulye Kürü

Haşlanan taze fasulye iyice ezilir, içerisine bal, badem yağı ve limon eklenir. Yorgun ciltlere çok faydalı olan bu kür sayesinde 1-2 haftada cilt eski sağlığına kavuşur.

Nane Kürü

Kaynatılmış suya nane eklenir ve 10 dakika kadar demlenir. Daha sonra nemlendirici kremle karıştırılarak cilde uygulanır. 10-15 dakika yüzde bekletilen bu kür, daha sonra bol su ile durulanır. Nane kürü cildin ferahlanmasını ve tazelemesini sağlar.

Üzüm Kürü

Ciltteki ölü hücrelerin temizlenmesini sağlayan üzüm, kür için en önemli malzemelerden biridir. Kabuklarını soyduğunuz üzümleri ezin. Suyunu süzerek cildinize yedirin. 20 dakika sonra suyla durulayarak temizleyin.

Etiketler: yıpranmış cilde bakım, yıpranmış cilt için evde bakım, yıpranmış cilt nasıl düzelir, yorgun cildi canlandırmak, yorgun cilt nasıl canlandırılır

Yıpranmış Cilde Ne İyi Gelir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder