19 Kasım 2017 Pazar

Sırt Ağrısı İçin Tedavi Yöntemleri?

Sırt Ağrısı İçin Tedavi Yöntemleri?Sırt Ağrısı Yaşayan Kadın FotoğrafıYapılan bilimsel araştırmalar sonucu her beş insandan birinde sırt ağrısının görüldüğü ortaya çıkmıştır. Bu şikayetler özellikle gelişmiş devletlerde yaşayan kişilerde daha sık gözlemlenmektedir. Bunun en büyük sebebi ise tüm gün masa başında çalışma kaynaklıdır.

Sırt kaslarının gevşetilmesi çözümlerden birisi olabilir. Bunun için çeşitli kas gevşetici ilaçlar ve yine kas gevşetici merhemler kullanılabilir. Evinizde kendiniz de sıcak havluyu sırtınıza sararak ağrıların hafiflemesini sağlayabilirsiniz. 
Ancak ilaçlar tek başına fayda vermemektedir. Mutlaka fizik tedaviye de başvurulmalıdır. Masaj, akupunktur, nöral terapi, soft lazer gibi alternatif yöntemler de denenebilir. Tedavi bittikten sonra doktorunuzun önereceği egzersizleri yapmanız faydalı olacaktır. 
Denizde sırt üstü yüzmek oldukça iyi bir egzersiz şeklidir. Sıcak, kum, güneş ve kaplıcalar da sırtınıza oldukça iyi gelebilir. Ancak soğuk sırtınızı kötü etkileyeceğinden soğuktan kaçmakta fayda vardır.

Etiketler: sırt ağrısı için tedavi yöntemleri, sırt ağrısı, sırt ağrısı tedavisi, bel ağrısı tedavi yöntemleri, bel ağrısı için tedavi yöntemleri

Sırt Ağrısı İçin Tedavi Yöntemleri? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder