2 Kasım 2017 Perşembe

Sorunsuz Hamilelik İçin Ne Yapılmalı?

Sorunsuz Hamilelik İçin Ne Yapılmalı?Hamile FotoğrafıAnne adayları, bebeklerini kucaklarına alacakları o kutsal günü beklerken mutlaka sağlıklarına da dikkat etmeliler. Uzmanlar hamilelikte yapılması gerekenler ve yapılmaması gereken şeyleri sık sık tekrarlarken, annelerin de üzerine büyük görevler düşüyor. Özellikle dengeli beslenmeye dikkat etmesi gereken anneler, iyi bir beslenme biçimiyle çocuklarının sağlıklı doğmasını ve sorusuz hamilelik sağlıyor.

HAMİLELİKTE BESLENME
Anne adayları hamilelik esnasında çok dikkatli beslenmelidirler. Uzmanlar bu beslenme biçimi için şu yolları tavsiye ediyor:

Hamilelik sırasında mutlaka gerekli miktarda protein ve vitamin tüketilmelidir. Yetersiz miktarda tüketilecek olan gıdalar ileride bebekte çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilirken, annenin de zor bir hamilelik geçirmesine sebep olur.
Anne adayı gebelik esnasında asla alkol ve sigara tüketmemelidir. Bu zararlı maddeler çocukta kalıcı hasarlara neden olabilmektedir.

BOL BOL SPOR YAPIN
Sorunsuz hamilelik için anne adayları mutlaka spor yapmalıdır. Mümkünse bir uzman denetiminde yapılacak spor, doğum esnasında da anneye büyük faydalar sağlayacaktır. Kendinizi spor sırasında zorlamadığınız sürece bu aktivitenin faydalarını göreceksiniz.

STRESTEN UZAK DURUN
Stres insan vücuduna çeşitli açılardan olumsuz etkilerde bulunmaktadır. Özellikle hamilelik dönemi esnasında stres; annenin çocuğunu düşürmesi kadar tehlikeli noktalara varabilir. Bu sebeple anne adayları bu dönemde stresten uzak, rahat bir yaşam yaşamalıdır.

SU İLE HAŞIR NEŞİR OLUN
Su insanı rahatlatan en önemli yapı taşlarından biridir. Yüzmek ve güzel bir banyo yapmak, hamile annelere iyi gelecektir. Bunun yanı sıra bol bol su içmek de vücudu toksinlerden temizleyecek ve bebeğin sağlığını olumlu yönden etkileyecektir.

SAĞLIKLI UYKU ÇOK ÖNEMLİ
Hamile kadınların, karınlarında bir bebek varken uyuması biraz zor bir durumdur. Eskisi kadar kolay olmayan uyku hamilelik sırasında çok önemlidir. Sağlıklı ve rahat bir uyku çeken anne adayları hem kendilerini hem de bebeklerini rahatlatacaklardır. Bu sebeple anne adayları geceleri rahat bir uyku çekmeyi asla ertelememelidir.

GİYİMİNİZE DİKKAT EDİN
Anneler hamilelik esnasında mutlaka giyimlerine dikkat etmelidir. Dar giysiler hem bebeği hem de anneyi rahatsız bir konuma sokabilir. Özellikle pamuklu kıyafetler tercih edilirse, hareket etmek çok daha rahat olacaktır.

Etiketler: sorunsuz hamilelik için ne yapmalıyım, sorunsuz hamilelik için ne yapılır, sorunsuz hamilelik için ne yapılmalı kısaca, sorunsuz bir hamilelik için 

Sorunsuz Hamilelik İçin Ne Yapılmalı? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder