19 Kasım 2017 Pazar

Şiddetli Sırt Ağrısı Neden Olur?

Şiddetli Sırt Ağrısı Neden Olur?Sırtı Ağrıyan Erkek FotoğrafıSırt ağrılarının nedeni, sırtımızda bulunan iki kasımızın da gerilmesidir. Bu gerilmenin en önemli sebeplerinden bir tanesi de strestir. Stres kaslarımızı kasılmasına sebep olur ve ağrılara neden olur. 

Sırt ağrılarında dikkat edilmesi gereken nokta bu ağrıların başka bir hastalıkla ilgili olabileceğidir. Bunun için mutlaka doktora görünmek şarttır. Sırt ağrıları bir takım kalp rahatsızlıklarına da işaret edebilmektedir.

Gece başlayan sırt ağrılarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle yaşlı kadınlarda bu kemik erimesinin işareti olabileceği gibi omurga tümörü de olabilmektedir. Özellikle kilo kaybı da görülüyorsa derhal uzmanlara başvurulmalıdır. Kürek kemiğine vuran sırt ağrıları kalp krizinin belirtisi olabilir. Romatizmal hastalıklar da sırt ağrılarına neden olabilmektedir.

Sırt ağrısı aylarca sürüyorsa mutlaka uzmanlara başvurulmalıdır. Kan tahlili, MR, tomografi gibi testler yaptırılarak sorunun üzerine gidilmelidir. Akciğer hastalıkları ve mide rahatsızlıkları da sırtta ağrı yapabilmektedir. Bu sebeple ağrılara çare bulmadan evvel sebebini belirlemekte fayda vardır.

Etiketler: sırt ağrısı nedenleri, şiddetli sırt ağrısı neden olur, sırt ağrısı neden olur, sırtımız neden ağrır, sırt ağrısının nedenleri nelerdir

Şiddetli Sırt Ağrısı Neden Olur? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder