13 Kasım 2017 Pazartesi

Menopozun Belirtileri Nelerdir?

Menopozun Belirtileri Nelerdir?Menopoza Giren Kadın FotoğrafıEn başta adet kanamalarının ya tamamen kesilmesi yada düzensizleşmesi, kanamalarda azalma veya aşırı kanamalar görülebilinir. Bu durumda kadının hamile kalması olanaksızlaşmıştır ve bu tabii bir süreçtir. Menopoz sonrasında doğurganlık ortadan kalmış olsa da cinsel hayat normal bir şekilde devam eder.
Bu doğal sürecin dışında menopoza giren kadınlarda en yaygın olarak görülen ateş basması, terleme, Uyku düzeninde bozulma, gerginlik, çarpıntı ve baş ağrısı görülmektedir. Bunun yanı sıra menopoza giren kadınlarda baş dönmesi de sıklıkla görülür.
Bunların dışında menopoza giren kadınlarda yaşlanıyorum duygusu da bazı psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Depresyon, anksiyete gibi.
Pek çok kadın da menopoza girdikten sonra kilo aldıklarından şikayet etmektedir. Bunun nedeni ise troid  bezinin faaliyetinin azalmasının olduğu ifade edilmektedir. Kilo almalarının bir diğer sebebi ise fiziksel aktivitelerin azalması ve aşırı yemedir.

Etiketler: erken menopoz belirtileri nelerdir, menopoz belirtileri kaç yaşında başlar, menopoz belirtileri ve yaşı, menopoz belirtileri nelerdir uzmantv, menopoz öncesi belirtiler

Menopozun Belirtileri Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder