24 Kasım 2017 Cuma

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?Kuru Cilt Fotoğrafıİnsanların en büyük problemlerinden birisi olan cilt sorunları, gerekli önem verilmediği takdirde kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Güzelliğini korumak isteyen herkes mutlaka cilt tipine göre bakım yapmalıdır. Uzmanlar tarafından analiz edilen tüm ciltler, kendilerine göre bakım taktiklerini barındırmaktadır. Bugünkü yazımızda sizlere kuru cilt bakımının nasıl yapılacağını anlatacağız.

Genetik faktörler, hava değişimleri, stres, cilt yapısı, kirlilik gibi birçok etmenin cildimizi etkilediği bilinen bir gerçek. Bu nedenle cildimizi bu dış etmenlerden mutlak surette korumamız gerekmektedir. Kuru cilt bakımı, diğer cilt tipleri arasında bakımı oldukça çaba gerektiren cilttir. Peki kuru cilt bakımı yapmak için nelere dikkat etmemiz gerekir?

Kuru ciltler vücuttaki nem, ter ve yağ oranının az olmasından kaynaklanmakta olan bir problemdir. Bu sebeple cilt mutlaka sürekli olarak nemlendiricilerle desteklenmelidir. Kuru cilde sahip olan kişiler aşağıda belirttiğimiz adımları izlerlerse daha sağlıklı bir cilde çabuk bir şekilde kavuşabilirler.

Cildi nemlendirmek için doğal yöntemler:
Eğer cildinizi alternatif tıp yöntemleri ile nemlendirmek ve kuruluğunu almak istiyorsanız aşağıda verdiğimiz kuru cilt için bitkisel kür önerimiz tam size göredir.

Kuru ciltiçin bitkisel kür:

Bir tutam yulaf samanını kaynamakta olan bir bardak klorsuz su içerisine atın ve 5 dakika kısık ateşte kaynatın.

Daha sonra süzün ve cildinizi ovalayarak ıslatın. Daha sonra kuruyunca kalan su ile tekrar yapın. 3 kez tekrarlayın. Cildiniz normale dönene dek uygulamaya devam edin.

Etiketler: kuru cilt bakımı, kuru ciltler için ne yapılmalı, ibrahim saraçoğlu kuru cilt için bitkisel çözüm kuru, kuru ciltler için doğal nemlendirici, cildi nemlendirmek için doğal yöntemler

Kuru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder