22 Kasım 2017 Çarşamba

KırkKilit Otunun (At Kuyruğu Otunun) Faydaları

KırkKilit Otunun (At Kuyruğu Otunun) FaydalarıKırkKilit Otu (At Kuyruğu Otu) FotoğrafıAt Kuyruğu otu olarak bilinen KırkKilit Otu eski Antik Yunan ve Roma İmparatorluğu' nda çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

Kırkkilit Otunun Latincesi Equisetum Arvense olarak adlandırılmıştır.

Kırkkilit otu Atkuyruğugiller familyasındandır. Yetişmesi geniş bir coğrafyaya ayılmıştır. En sık görüldüğü bölgeler ise bataklık ve çay kenarları, iklimsel olarak ise ılımanlı iklim bölgelerinde yetişmektedir. KırkKilit Otu çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca birçok hastalığa faydası olduğu gibi zararları da olmaktadır. Bu yazımızda KırkKilit(At Kuyruğu) Otunun; faydalarını-yararlarını, zararlarını ve içeriğinden bahsedeceğiz.

Kırkkilit otunun faydaları:

KırkKilit Otunun sayısız faydası vardır. Sizlere bu mucizevi otun bilinen önemli faydalarını anlatacağız.

  • En önemli özelliklerin başında bel ve boyun fıtığına birebirdir.
  • Uygulanışı: 2 Tutam(7-8 gram) KırkKilit Otunu bir su bardağı dolusu suda 5 dakika kaynatılacaktır. Daha sonra süzülecek süzülen su geniş bir tabağa(yoğurt kasesi olabilir) dökülecektir. Daha sonra beş parmağın ucu suya daldırılacak ıslanan parmaklar ile boynunuzdan kuyruk sokumunuza kadar sürülecektir. Kuruduktan sonra 3-4 defa tekrarlanacaktır.
1 gün uyguladıktan sonra 1 gün ara verilecek şekilde uygulanacaktır.
  • Not: Bel veya boyun fıtığı ameliyatı olanlara zararıda yararıda yoktur. Ameliyat olmadınız ise bitkinin başarı oranı %70' in üzerindedir.
  • Safrada ve böbrekte oluşan taşların düşmesinde etkili olup oluşumunu da engellemektedir.
  • Kas ve kemiklerinizde oluşan halsizlik ve güçsüzlüğe karşı birebirdir.
  • Özelliklerinden bir diğeri Anti-metastik tir.
  • Radyoterapi ve kemoterapi alan hastalarda etkilidir.
  • Kistik fibrozise hastalığına karşı tedavinizi destekler niteliktedir.
Etiketler: kırkkilit otunun faydaları, kırkkilit otunun yararları, kırkkilit otunun faydaları ve zararları, kırkkilit otu neye iyi gelir, at kuyruğu otunun  faydaları

KırkKilit Otunun (At Kuyruğu Otunun) Faydaları Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder