2 Kasım 2017 Perşembe

Keçiboynuzu Faydaları

Keçiboynuzu FaydalarıKeçiboynuzu FotoğrafıKeçiboynuzu neye iyi gelir? sorusunu merak edenler için bu yazımızda keçiboynuzu faydaları na detaylıca ulaşabileceksiniz. Akdeniz ülkelerinde sıklıkla yetiştirilen ve insan vücuduna sayısız faydaları olan keçiboynuzu bitkisinin birçok tüketim şekli vardır. Taze tüketildiği gibi, reçeli, pekmezi, tozu da yapılan bu şifa deposu bitki, yaklaşık 5 metrelik ağaçlarda yetişmektedir.

Keçiboynuzu faydaları saymakla bitmez. İçerdiği karbonhitaratlar, yağlar ve sodyum açısından diğer bitkilere nazaran oldukça zengindir. Bu zenginlik insan vücudunun sayısız rahatsızlıkla mücadele etmesinin yanı sıra, direncinin de güçlenmesini sağlamaktadır.

Keçiboynuzu Faydaları


Emziren Anneler, Bahar Alerjisi ve Diğer Alerji Çeşitleri; Keçiboynuzunun bilinen en etkili şifalarından bir tanesi de alerjilere iyi gelmektedir. Soğuk pres keçi boynuzu pekmezi veya kendi doğal olarak yaptığınız keçiboynuzu pekmezini sabah ve akşam aç karnına 1 tatlı kaşığı yemelisiniz. Bu takdirde hem alerjilerden hemde emziren bayanlar için çocuklarına yüksek derecede bağışıklık kazandırmasına sebep olacaktır.

Kolesterole iyi gelmektedir: Keçiboynuzunun kolesterole iyi geldiği her ne kadar ispat edilememiş olsa da içerdiği lif sayesinde kötü kolesterolü (LDL)’yi düşürdüğü tahmin edilmektedir.

Sindirim sistemine çok faydalıdır: Keçiboynuzunun yapılan araştırmalara göre sindirim sistemine birçok yararı olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. İçerdiği lifler sebebiyle mide kuvvetlenir ve görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirir. Öte yandan antioksidan olması sebebiyle de bağırsak ve mideyi çeşitli enfeksiyonlardan uzak tutmaktadır.

İshale karşı iyi gelir: Sindirim sistemine birçok faydası olan keçiboynuzunun çeşitli nedenlerden ötürü ortaya çıkan ishali de engellediği iddia edilmektedir. Uzmanlar ishal şikayeti olan hastalara keçiboynuzu tüketmelerini önermektedir.

Hasarlı hücreleri onarmaktadır: Keçiboynuzu insan vücudunda yer alan hasarlı bazı hücrelerin onarılması konusunda en büyük yardımcılardan birisidir. Bu hücreler onarılarak görevleri başına tekrar gelir ve vücut normal işlemesine devam eder. Hastalık durumunda tüketilen keçiboynuzu hastalıktan bir an önce kurtulmaya da yardım eder. Keçiboynuzu faydaları arasında bu detay oldukça önemlidir.

Soğuk havalara kalkan: Keçiboynuzunun antibakteriyel özelliği vardır. Bu sebeple özellikle soğuk havalarda oluşan ve solunum yollarına zarar veren bakteri ve salgın hastalıklara karşı iyi bir savunma göstermektedir. Bunun yanı sıra alerjik astıma da iyi geldiği bilinmektedir.

Grip hastalığıyla mücadeleye yardımcı olur: Keçiboynuzu antioksidan özellikler taşımaktadır. Bu sebepten ötürü bulaşıcı olan grip gibi hastalıklarla mücadele edebilir. Bunun yanı sıra öksürüğe de iyi gelmesi ile bilinen keçiboynuzu faydaları saymakla bitmez.

Vücudu kalp hastalıklarına karşı korur: Keçiboynuzu tüm bu faydalarının yanı sıra ayrıca kalp ve damar hastalıkları ile de mücadele eder.

Etiketler: keçiboynuzu faydaları, keçiboynuzu neye iyi gelir, keçiboynuzu özü faydaları, keçiboynuzu pekmezi faydaları, keçi boynuzu pekmezi faydaları

Keçiboynuzu Faydaları Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder