1 Kasım 2017 Çarşamba

Kakulenin Faydaları Nelerdir?

Kakulenin Faydaları Nelerdir?Kakule FotoğrafıSon zamanlarda en çok tüketilen ürünler arasında yerini alan kakulenin faydaları da uzmanlar tarafından konuşulur oldu. İnsan vücuduna çeşitli yararları olan bu bitki günden güne tüketilmeye de başladı. Türkiye’de yetişmeyen ve yurt dışından ithal edilen bu bitki çayı ve kahvesi ile meşhurdur.

Çeşitli Orta Doğu ülkelerinde sıklıkla kullanılan kakule, çağımızın birçok hastalığına iyi gelmekte ve alternatif tedavi yöntemi olarak da kullanılmaktadır. Sağlıksız hücrelerle savaşarak, birçok rahatsızlığın üstesinden gelen bu mucizevi bitki; sindirim sistemini de iyileştirmesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Kakule Faydaları
  • Kakulenin faydaları birçok uzman tarafından onaylanmıştır. Alternatif tıp yöntemlerinde çok sık kullanılan bu bitki sayesinde birçok hastalık kolaylıkla iyileşmektedir.
  • Kakule sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. İdrarı ve gazı söktürerek, bağırsakları rahatlatan bu bitki aynı zamanda çeşitli hastalıklara neden olan parazitlerle de savaşır.
  • Kakule mide için de iyi gelmektedir. Mide ekşimesi, mide ağrısı gibi semptomlara iyi gelen kakule, reflü rahatsızlığına da iyi gelmektedir. Kakule ayrıca mide bulantısı için de kullanılmaktadır.
  • Kakule, ağız kokusunu da geçirmektedir. Diş hastalıkları ya da mide rahatsızlıkları nedeniyle oluşan ağız kokusu kakule sayesinde giderilir ve ağzın güzel kokması sağlanır. Alkol ve sigara kullanan hastalara kakule tavsiye edilmektedir.
  • Kakulenin iştah açıcı özelliği de vardır.
  • Kakule solunum yolunda oluşan öksürük, astım, bronşit, nezle gibi hastalıkları da yumuşatır. Akciğer sağlığını da iyileştirir.
  • Kakule insanların zihnini ve hafızasını güçlendirir. Baş ağrılarının da geçmesinde büyük yardımcılardan biridir.
  • Kakule doğal bir afrodizyaktır. Kişilerde cinsel gücü arttırması ile bilinir.
  • Kakule aynı zamanda detoks için de yardımcı bir bitkidir.
  • Diş eti rahatsızlıklarından mustarip kişilerin kullanması tavsiye edilir.

Kakule Bitkisi Nasıl Kullanılır?
Kakulenin meyveleri kurutulur bu sayede elde edilecek olan tohumlar yemeklere atılabilir.  Bunun yanı sıra kakule tohumları bazı tatlı ve meyve salatalarında doğal tatlandırıcı görevi görür. Kakule tohumu bazı ülkelerde ağız kokusu için çiğnenerek tüketilir. Bunun yanı sıra kakule ile bergamot çayını andıran kokusu ile harika bir çay demlenebilir. Bu çay iştah açar, mide rahatsızlıklarına iyi gelir.

Etiketler: kakule faydaları nasıl kullanılır, kakulenin faydaları nasıl kullanılır, kakulenin faydaları kısaca, kakulenin cilde faydaları, kakule nasıl kullanılır

Kakulenin Faydaları Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder