19 Kasım 2017 Pazar

Işkın Otu (Uçkun Otu) Faydaları

Işkın Otu (Uçkun Otu) FaydalarıIşkın Otu FaydalarıIşkın Otu; halk arasında uçgun otu doğu bölge illerimizde ise yayla muzu olarak bilinmekte, bilimsel ismi Reun Ribes olarak adlandırılmaktadır. Işkın Otu, yüzlerce hastalığın şifa kaynağı olmaktadır. Işkın otu; 1000m.(metre) yükseklikten 4000m. yüksekliğe kadar olan dağlık alanlarda yetişmektedir. 

Ülkemizde genel olarak yetişme alanı; Doğu Anadolu Bölgesi illerinde ve reyhan bölgesi yüksek kesimlerinde yetişebilmektedir. Uçkun Bitkisinin ana yurdu ise Çin' dir.

Işkın otu faydaları:

  1. Işkın Otu diğer adı ile Uçkun Otu saplı bir yapıya sahiptir.
  2. Lif oranı oldukça yüksek. C vitamini açısından zengin olup ayrıca; A vitamini, K vitamini, B1 vitamini, B2 Vitamini ve E vitamini açısından da oldukça zengin bir bitki çeşididir.
  3. Kansere Deva Işkın Otu (Uçkun Otu) Faydaları
  4. 2016 yılı içerisinde yapılan çalışmalarda bilimsel olarak açıklamalara göre  ışkın otu Kanser hastalığına iyi geldiği, kanser tedavilerinde kullanılabileceği ve kanser hücrelerinin gelişmesini engelleyici olduğu açıklanmıştır.
  5. İçerisinde barındırdığı yüksek lif sayesinde, mide ve bağırsak problemlerine,mide ve bağırsak gazlarına iyi gelmektedir.
  6. Şeker rahatsızlığı olan insanlara,
  7. Hazımsızlık problemi olanlara
  8. Çocuk ve sarılık havalesi geçirenlere iyi geldiği tespit edilmiştir.

Etiketler: ışkın otunun faydaları, uçkun otunun faydaları, ışkın otu neye iyi gelir, ışkın otunun faydaları ve zararları, uçkun otunun faydaları ve zararları

Işkın Otu (Uçkun Otu) Faydaları Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder