7 Kasım 2017 Salı

HTML Head ve Body Etiketi Nasıl Oluşturulur?

HTML Head ve Body Etiketi Nasıl Oluşturulur?Head ve Body Etiketi FotoğrafıHead Etiketi Nedir? Body Etiketi Nedir?
Html Needir? adlı yazımızda belirttiğimiz şekilde etiketimizi açıp kapattıktan sonra sıra geldi html etiketinin içini yani web sayfamıza şekil vermeye. Html etiketiyle sayfamızın bir html sayfası olduğunu belirttikten sonra sayfamız içinde oluşturmamız gereken bir yapı vardır. Bu yapıyı tıpkı bir insan vücudu gibi kafa ve vücut olarak  düşünebiliriz. Bu şekilde web sayfamızı iki kısma ayırabilir kafa bölümünü head alt kısmı yani vücut kısmını ise body olarak adlandırabiliriz.

Html etiketinin içerisine head yani kafa etiketimi köşeli parantez ile ( < ) açıyorum ve bir kaç satır boşluk bırakarak etiketimi tekrar köşeli parantez ( > ) ile kapatıyorum. örneği inceleyebilirsiniz. 
<html>
<head>
</head>
<body>
</body>
</html>
Head etiketi, etiketin açılması ve kapanması arasında sayfamızın css kodlar, başlığı, arama motoru, optimizasyonu, için gerekli metadata bilgileri ve sayfamızla beraber kullanabileceğimiz javascript, jript kodları gibi kullanıcıların yani sitemizin ziyaret edenlerin göremeyeceği, ama gördükleri yapıları düzenleyen bilgileri içerir.

Kullanıcıların yani site ziyaretçlerinin gördükleri şeyler ise vücut kısmında body tag ının body etiketinin arasında olmalıdır.

Body etiketi head etiketinin kapanışından sonra yer almalıdır. Ama tabiki tıpkı head etiketi gibi en genel olan html etiketinin açılışı ve kapanışının arasında yer almalıdır. Yani bu durumda body etiketi ile head etiketinin seviyesi aynıdır. Html etiketinin seviyesi bir üsttedir.

Bu yapıda gördüğünüz kodlar standart bir html, yani web sitesinin sahip olmak zorunda olduğu iskelet kodlardır. Kısacası bir internet sitesi yapacaksak eğer bu kodları en baştan yazmak zorundayız.

Etiketler: html head nasıl yapılır, html body nasıl yapılır, head etiketi, body etiketi, html head nedir, html body nedir

HTML Head ve Body Etiketi Nasıl Oluşturulur? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder