19 Kasım 2017 Pazar

Gebelikte-Hamilelikte Vajinal Kanamalar

Gebelikte-Hamilelikte Vajinal KanamalarHamile Kadın FotoğrafıHamilelik döneminde kanamalar çok çeşitli sebeblerden kaynaklanabilir Bazı kadınlarda döllenen yumurtanın rahme yerleşmesi durumunda dahil beklenen adet dönemi tarihinde gerçekleşen kanamalardır. Bu kanamalar hamileliğin ilk dönemlerinde meydana gelir ve hamilelik sürecinin ilerlemesine bu koplikasyon ortadan kalkar. Diğer kanamalar ise dış gebelik tehdidi veya düşük tehlikesi olması durumunda gerçekleşen kanamalardır.

Dış gebelik belirtisi; ani karın ağrıları ve kanamalar ile kendini gösterir bu gibi durumlarda uzmanınıza baş vurarak dış gebelik yada düşük tehlikesini önlemek için uygun tedavi yöntemi seçilerek sorun ortadan kaldırılmalıdır.

Hamileliğin son dönemlerinde gözüken kanamalar ise birincisi plesantanın rahim duvarından ayrılması ile ağır bir şekilde oluşan vajinal kanamalardır.

İkincisi diğer kanamalar ise; erken doğum veya doğumun başladığını belirleyen kanamalardır. Bu durumlarda da direk olarak kendiniz bir müdahalede bulunmadan doktorunuza başvurunuz.

Dış gebelik koonusu  ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Dış Gebelik Yazısı İçin Tıkla 'yıp konu hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Etiketler: hamilelikte vajinal kanamalar, hamilelikte vajinal kanamalar, hamilelikde kanama, gebelikde kanama

Gebelikte-Hamilelikte Vajinal Kanamalar Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder