29 Kasım 2017 Çarşamba

Doğum Sonrası Depresyon Tedavisi

Doğum Sonrası Depresyon TedavisiDoğum Sonrası Depresyon Geçiren Kadın FotoğrafıTedavi depresyonun şiddeti ve tipine göre değişiklik gösterecektir. Anti depresan ilaçlar, duygusal destek almak ve eğitim için profesyonellerden yardım almak, psikoz için kullanılan ilaçlarda tedaviye eklenmektedir. Emziren anneler ilaç almakla ilgili tereddüt yaşayabilirler. Bu durumun; doktorunuzla iletişime geçerek size uygun ilaçları almanızda bir sakınca olmayacaktır. 

Çoğu zaman depresyonun şiddetine bağlı olarak hastaneye yatmak da gerekli olabilir. Postpartum depresyonu çok ciddiye almalı ve ona göre hareket edilmelidir. Tedavi edilmemiş postpartum depresyonuna sahip olan yeni annenin hem kendine hem de çocuklarına zarar verme ihtimali göz ardı edilmemelidir. Doğum sonrası süreç dikkatle gözlemlenmeli ve gerektiğinde profesyonel yardım için başvurulmalıdır. 

Doğum sonrası çok normal olarak gelişen hafif depresif ruh halinin 2 haftadan fazla sürmesi, gün boyu süren panik, korku ve endişeli hal, kendine veya bebeğe zarar vermeyi düşünmek ve normal hayatla başa çıkamamak gibi belirtiler fark edildiğinde derhal doktora gecikmeden başvurmalıdır. Bu hem annenin hem çocuk veya çocukların sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır.

POSTPARTUM DEPRESYONU ENGELLENEBİLİR Mİ?

Öncelikle bebek sahibi olmakla ilgili kararınız net olmalı, eşinizle uyumlu, çatışmadan uzak, huzurlu bir ortam oluşturmalı, bebek sahibi olmanın büyük bir sorumluluk olduğunun bilincinde olmak, bu durumun engellenmesini sağlayabilir.

Etiketler: doğum sonrası depresyona ne iyi gelir, doğum sonrası depresyon tedavisi, doğum sonrası depresyon nasıl geçer, doğum sonrası depresyon kadınlar kulübü, doğum sonrası depresyon nasıl atlatılır

Doğum Sonrası Depresyon Tedavisi Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder