1 Kasım 2017 Çarşamba

Çorap Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çorap Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Çorap Çeşitleri FotoğraflarıÇorap insanların önceleri ayaklarını sıcak tutması için icat edilmiş daha sonraları gelişerek özellikle kadın modasının vazgeçilmez aksesuarlarından biri olmayı başarmıştır. 1930’lu yıllardan itibaren kadın çorap modası başlamış, O günlerden bugüne inanılmaz bir gelişim göstermiş çeşit, çeşit modellerle kadınların beğenisine sunulmuştur.

ÇORAP ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Oldukça sınırsız olan çorap çeşitleri ise şunlardır:

El örgüsü çoraplar,
naylon çoraplar,
külotlu çoraplar
diz üstü, diz altı çoraplar
ayakkabı çorapları,
soket, patik, babet, opak çoraplar,
file çoraplar,
ipek çoraplar.
Özellikle kadınlar çorap çeşitleri konusunda o senenin modasına göre tercih yapmaktadırlar. Geçtiğimiz senelerde moda olan babet çorabı ve opak çoraplar, şıklığına güvenen hanımların bir numaralı tercihlerinden biri olmaktadır. Gece dışarı çıkarken giyeceğiniz şık elbiseler için opak çorapları kullanabilirsiniz. Bunun dışında babet ya da casual spor ayakkabı giyecekseniz de çeşit çeşit babet çoraplardan birini tercih edebilirsiniz.

Özellikle çocuklar için tercih edilen el örgüsü çoraplar, son zamanlarda kadınlar tarafından da tercih edilmektedir. Çeşitli kıyafetlere rahatça uyum sağlayan bu çoraplar, el emeği olması sebebiyle de diğer çeşitlere nazaran biraz daha pahalıdır. El örgüsü çoraplar ayakları sıcak tutması sebebiyle kışın daha çok satılmaktadır.

ÇORAP SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?
Eğer elbise giyecekseniz, çorap konusunda mutlaka seçici olmalısınız. Ayakkabı ve elbisenizi ön plana çıkaracak bir çorap tercihi yaparsanız daha şık ve zarif bir görünüm sergilersiniz. Elbise ve ayakkabıya zıt renk çoraplar, seçimleriniz ne kadar güzel olsa da sizi rüküş gösterebilir. Bu nedenle mutlaka çorabınızı elbisenize uyumlu renk ve modellerde seçmelisiniz.

Çorap seçerken çorabın rahatlığına ve kumaşına da dikkat etmelisiniz. Eğer çok terleyen bir yapınız varsa naylon çoraplar kesinlikle size hitap etmeyecektir. Naylon çoraplar terleyen ayaklarda rahatsızlık yarattığı gibi koku da yapabilmektedir. Eğer terleme probleminiz varsa pamuklu çoraplar sizin için ideal olacaktır.

Örgü külotlu çoraplarla giyilen kısa şortlar son yıllarda en moda kombinlerden birisidir. Renk ve model uyumunu sağladığınız zaman bu ikili ile çok şık olabilirsiniz.

Etiketler: sağlıklı çorap nasıl olmalı, çorap seçerken nelere dikkat etmeli, çorap alırken neye dikkat edilmeli, çorap seçim önerisi, çorap alacaklara tavsiyeler kısaca

Çorap Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder