2 Kasım 2017 Perşembe

Çocuklarda Boy Uzatan Yiyecekler?

Çocuklarda Boy Uzatan Yiyecekler?Çocuk FotoğrafıÇocukların boyunun uzaması geniş bir süreçtir. Bu sebeple çocukluk yılları mutlaka sağlıklı beslenme ile geçirilmelidir. Çocuklarda boy uzaması için mutlaka vücut protein ve kalsiyum almalıdır. Bu besinler de süt grubu ve etlerde oldukça fazladır. Et, balık, yumurta gibi önemli protein kaynakları ile; süt, peynir, yoğurt gibi kalsiyum ve fosfor içeren besinler, çocuklarda kemik gelişiminin en önemli yapıtaşlarındandır. Tüm bunların yanı sıra bu besin gruplarına mutlaka yüksek vitamin içeren sebze ve meyvelerle de takviye sağlanmalıdır.

Çocuklarda boy uzaması, harekete de bağlıdır. Hareketsiz bir yaşam süren çocuk ne kadar sağlıklı beslenirse beslensin kemik gelişimi konusunda sıkıntılar yaşayabilir. Bu nedenle çocuklar mutlaka spor yapmaya teşvik edilmelidir. Spor yaparken de enerji ihtiyacı artacağı için beslenme biçimine karbonhidrat ve yağlar da entegre edilmelidir. Aksi halde vücut dengeleyememesi halinde vücudunda hazırda bulunanları tüketmeye başlayabilir.

Son yapılan araştırmalara göre uzmanlar susamın da çocukların gelişiminde önemli bir rol oynadığını vurguluyor. Kalsiyum değeri oldukça yüksek olan bu besinin içinde bol yağ bulundurması nedeniyle uzmanlar dikkatli bir şekilde tüketilmesini tavsiye ediyor. Bilinçsiz susam tüketimi çocuklarda maalesef kiloya neden olabiliyor.

Çocuklarda Boy Uzatan KürEtiketler: çocuklarda boy uzatan yiyecekler ibrahim saraçoğlu, çocuklarda boy uzatan kür, çocuklarda boy nasıl uzar, bebeklerde boy uzatan yiyecekler, çocuğun boyunun uzaması için ne yemeli, çoçuklarda boy uzaması için ne yapmalı

Çocuklarda Boy Uzatan Yiyecekler? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder