16 Kasım 2017 Perşembe

Charles Darwin Kimdir?

Charles Darwin Kimdir?Charles Darwin Fotoğrafı1809 yılında dünyaya gelen Charles Darwin, küçüklüğünden başlayarak hayvanlar dünyası ilee seyahatler düzenlemiş, burada birçok veriler toplayarak bilim dünyasının şekillenmesine olanak sağlamış, yakından ilgilenmiş, böcekler üzerine büyük gözlemler meydana getirmiştir. Cambridge Üniversitesinde lisans hayatına başlayan Darwin, 22 yaşında mezun olarak ilk araştırmasını böcekler üzerine yapmıştır.

Charles Darwin Kimdir Kısaca?


Araştırma gemilerinde ücretsiz çalışma imkanları bulan Charles Darwin, biyolojiye yakından ilgi duymuş, doğa bilimci olarak bitki ve hayvanlar üzerine derin çalışmalar meydana getirmiştir. Tüm hayvan türlerinin birbirinden farklı yapıya sahip olduğunu gören Darwin, evrim teorisi üzerine çalışmalar başlatmış, insan neslinin aslında nereden meydana geldiğini bilimsel olarak kanıtlamaya çalışmıştır.

Kutsal din ve kitaplar evrim teorisini kabul etmemesi üzerine çalışmaları saçmalık olarak görülmüş ve kanıtlanamadığı için geçersiz olarak kabul edilmiştir. Charles Darwin, ömrü hayatı boyunca bilim dünyasının gelişebilmesi adına büyük çalışmalar yapmış, büyük değişimler meydana getirmiştir.


Charles Darwin Evrim Teorisi Kısaca?

1831 yılında Charles Darwin canlılar hakkında yeni buluşlar ve bilgiler elde etmek üzere gemi ile Okyanus Adalarına açıldı. Fosiller üzerinde araştırmalar yaparak, 'insanlarda dahil olmak üzere bütün canlılar doğal yollardan birkaç atadan türediğini öne sürmüştür.'

Etiketler: charles darwin hayatı, charles darwin evrim teorisi, charles darwin kimdir kısaca, charles darwin hayatı kısaca, charles darwin kısaca hayatı

Charles Darwin Kimdir? Paylaşan: ADMİN

0 yorum:

Yorum Gönder