7 Kasım 2017 Salı

Başlık ve Paragraf Etiketi Nasıl Oluşturulur?

Başlık ve Paragraf Etiketi Nasıl Oluşturulur?Başlık ve Paragraf Etiket FotoğrafıBu kısma geldik ise artık iskelet yapımız oluşturulmuş demektir öyleyse artık iskeletimizin içerisini doldurabiliriz yeni yapılar kurabilir, yeni elemanlar yerleştirebiliriz. Eğerki kullanıcıların göreceği şeylerden bahsediyorsak yani web  sitemizin içeisindeki görsel yapıdan bahsediyorsak o zaman body etiketinin içerisine girmeliyiz.

Asıl sitemizin iskeletini oluşturacağımız, yani yapılarını koyacağımız başlıklari linkler, tablolar, listeler, yazılar, paragraflar vs. bütün bunları koyacağımız bölüm body bölümüdür.

Başlık etiketleri toplamda 6 adettir. Büyükten küçüğe doğru sıralanırlar. Başlık etiketinin sayısı başlığın büyüklüğünü belirler. Örneğin; en büyük başlığı belirten etiketimiz; h1 en küçüğü ise; h6 etiketidir.

          <H1> BU BİR BAŞLIKTIR </ h1>

Bir paragraf oluşturmak için paragraf etiketi olan ( p ) etiketini kullanmamız gerekmektedir.Daha önceki etiketlerimiz de olduğu gibi köşeli parantez ile, yani büyüktür ve küçüktür işareti ile etiketimizi açıp kapatmamız gerekmektedir.

     <p> 1. Paragraf Yazısı </ p>
     <p> 2. Paragraf Yazısı </ p>
     <p> 3. Paragraf Yazısı </ p>

Etiketler: html başlık oluşturma, html başlık nasıl yapılır, html paragraf oluşturma, html paragraf yapılır, html paragraf nasıl oluşturulur

Başlık ve Paragraf Etiketi Nasıl Oluşturulur? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder