30 Kasım 2017 Perşembe

Aloe Vera Bitkisi Zararları Nelerdir?

Aloe Vera Bitkisi Zararları Nelerdir?Aloe Vera FotoğrafıSayısız faydaları bulunan ve dünyada yüzlerce çeşidi bulunan aloe vera bitkisinin kullanımıda bir o kadar önemlidir. 

Aloe Vera bitkisi doğru ve miktarınca kullanıldığında özellikle cilt başta olmak üzere yüzlerce faydası vardır. Aloe Vera fazla veya yanlış tüketildiğinde ise faydasından çok Aloe Veranın zararları sizi etkileyebilir. Aloe Veranın zararları başlıklı azımızda sizler için Aloe veranın zararlarını aşağıda sıraladık.

Aloe Veranın zararları:

  • Fazla tüketildiğinde; tansiyon düşmesi, kanlı idrar, kilo kaybı, güçsüzlük ve böbrek problemlerine neden olmaktadır.
  • Hemoroid problemi olan kişiler aloe vera kullanmamalıdır.
  • Hamilelik döneminde ağızdan kullanımı tavsiye edilmemektedir.
  • Ağızdan alındığında kan şekeri seviyesini düşürmektedir.
  • Ayrıca Alerjik rahatsılıkları olan insanlar Aleo Vera kullanımında dikkatli olmalıdır.

Aloe Vera kanser yaparmı:


Aloe Veranın kansere sebep olup olmaması hala günümüzde bir sonuca bağlanmamış ve tartışmaları devam edilmektedir. Kimi uzmanlara göre Aloe Vera kanseri önlerken kimi bilimciler ise Aloe Veranın kanseri tetiklediği belirtilmektedir. 

Bizim görüşümüz ise her ne yaratıldı ise boşa değildir. Fakat doğru ve düzgün kullanılması gerekmektedir. Aloe Vera da doğru ve miktarında kullanılırsa faydasının görüleceğini belirtmek isteriz.


Etiketler: aloe veranın zararları, aloe veranın yan etkileri, aloe vera kanserojen mi, aloe vera zararları faydaları, aloe veranın cilde zararları

Aloe Vera Bitkisi Zararları Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder