4 Kasım 2017 Cumartesi

Albert Abraham Michelson Kimdir?

Albert Abraham Michelson Kimdir?Albert Abraham Michelson Fotoğrafı1852 yılında ABD’de Dünyaya gelen Albert Abraham Michelson, ilkokul ve ortaokul eğitimini San Francisco’da tamamlamış, lise eğitimini özel istekler sonucunda deniz akademisinde tamamlayarak bahreyeli olarak yetişmiştir. Çocukluğundan bu yana bilimsel çalışmalarda yer almak isteyen Michelson, bu alanda eğitim almış ve hem fizik hem de kimya alanında kendisini geliştirerek öğretmen ve araştırmacı olma yolunda ilk atımı atmıştır.

Albert Abraham Michelson Kimdir Kısaca?

Albert Abraham Michelson, fizik alanında oldukça üst düzey çalışmalar yaparak bu alanda birçok ilke imza atmış sayılı kişiler arasında yer almakta. Özellikle gezegenler üzerine araştırma gerçekleştiren Michelson, ilk kez Jüpiter uydusunun çapını ölçen kişi olarak tarih kitapları içerisine girmeyi başarmıştır. 

1900’lü yıllarda yaptığı çalışmalar oldukça ilgi görmüş, kendisi ABD Fizik Derneği Başkanlığına seçilmiştir. Bununla birlikte 1907 yılında yapılan Nobel Ödülleri sınıfında fizik alanında ödül alan Albert Abraham Michelson, daha çok ışık dalgaları üzerine yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkmıştır.

Etiketler: albert abraham michelson kısaca hayatı, albert abraham michelson kimdir kısaca, albert abraham michelson kimdir, albert abraham michelson yaptığı çalışmalar, albert abraham michelson icatları

Albert Abraham Michelson Kimdir? Paylaşan: ADMİN

0 yorum:

Yorum Gönder