14 Ekim 2017 Cumartesi

Yorgunluğa Ne İyi Gelir?

Yorgunluğa Ne İyi Gelir?Yorgun Kadın FotoğrafıSonbahar hemen hemen birçok insanın depresif duygularının artmasına sebep olan ve üzerimizde yorgunluk hissi uyandıran bir mevsimdir. Bunun en büyük sebebi ise yaz ayının verdiği pozitif enerjinin kaybolması.

Sonbaharın gelmesiyle havalar soğumaya ve bununla birlikte günler kısalmaya başladı. Vücudumuz da bu değişikliklere hem zihinsel hem de fiziksel olarak adapte olmaya çalışıyor. Bu uyum çabası vücudumuzda bir takım şikayetlere neden olabiliyor. Yorgunluk, halsizlik, eklem ağrıları, uyku isteği, cinsel isteksizlik bu şikayetlerden bazıları. Eğer size de sabahları yataktan kalkmak zor geliyorsa, akşamları her zamankinden erken saatte uyumak istiyorsanız, gün içinde çalışma isteğinizde azalma fark ettiyseniz siz de sonbahar yorgunluğundan muzdarip olabilirsiniz.

Uzmanlar bu şikayetlerin uzun sürmesi halinde psikiyatri tedavisine ihtiyaç duyulabileceğinin altını çiziyorlar.

Önlem alınmadığı takdirde kişide kronik yorgunluğun baş gösterme ihtimali artıyor.

Yorgunluğa en iyi havuç-incir karışımı iyi gelmektedir. Bunun için altta bulunan linkten yada sitemiz içerisinde arama yaparak tarifine ulaşabilir siniz.
Yorgunluk kürü: http://www.kisacanet.com/2017/10/yorgunluk-nasl-gecer.html
Yorguluk İçin diğer önerilerimiz ise aşağıdadır.

Beslenmenize Dikkat Edin


Sonbaharda havaların soğumasıyla daha çok evde oturduğumuzdan olduğumuzdan daha yorgun, halsiz ve stresli hissedebiliriz. Yorgunluk ve halsizlikten kurtulabilmek için günde 1-2 parça bitter çikolata tüketilebilir. Çikolata mutluluk hormonu sağladığından sonbahar yorgunluğunun önüne geçebiliyor. Beslenme yalnızca bunlarla bitmiyor. Yorgunluğu engellemek için yemeniz gereken besinlerden bazıları portakal, greyfurt, limon, mandalina, semizotu, ceviz, nar, pirinç, mercimek, nohut, fasulye, kivi, ananas ve havuç... Bu besinlerde bol miktarda antioksidan bulunmaktadır. Bu antioksidanlar vücuttaki yorgunluğun gidermeye yardımcı oluyorlar.

Bol Bol Spor Yapın

Ayrıca kullanmamanız gereken besinleri belirtmekte de fayda var. Bunlar içinde bol miktarda şeker bulunan "yalancı mutluluk" veren besinler. Bal, pekmez, üzüm, şeker v.b. gibi besinler, kan şekerini yükselttiği için geçici bir mutluluk veriyor gibi gözükse de aslında etkisi geçince yorgunluğu arttırıcı bir etki yapmaktalar. Enerji düşüklüğü yaşayan kişilerin daha az şekerli yiyeceklere yönelmesi gerektiği uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Bunlar ekşi meyveler, kepekli yiyecekler, işlenmemiş un, meyve ve bulgurlu yiyecekler... Sonbahar yorgunluğunu önlemenin bir diğer yolu da spor yapmak. Fitness salonlarına kayıt olabilir, evde egzersiz yapabilir ya da sabah koşuları yapabilirsiniz. Vücudunuzun zinde kalması için oldukça yararlı olacaktır.
Yorgunluğa iyi gelen bitkisel kür

Etiketler: yorgunluğa ne iyi gelir bitkisel, yorgunluğa ne iyi gelir kısaca, yorgunluk nasıl geçer, yorgunluğa bitkisel çözüm, yorgunluğa bitkisel çay

Yorgunluğa Ne İyi Gelir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder