3 Ekim 2017 Salı

Sirkenin Faydaları Nelerdir?

Sirkenin Faydaları Nelerdir?Sirke FotoğrafıYapılan araştırmalar sonucu, ucuz, kolay, lezzetli ve faydalı bir besin olduğu ifade edilen sirkenin, birçok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor. Sirke hemen hemen bütün meyvelerden üretilmekte olup, en değerlisi ise elma sirkesi olarak öne çıkmaktadır.

Elma sirkesinin içinde kalsiyum, potasyum, sodyum, magnezyum, fosfor, silisyum, beta-caroten, A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B6 vitamini ve C vitamini ile sağlığa faydalı birçok meyve ve sirke asidi bulunur.

Sirkenin faydaları saymakla bitmez.

Sirke, mikrop öldürücü özelliği sayesinde, astım, bronşit, solunum yolları hastalıkları, iltihaplar, böbrek taşları,

Cilt sorunları ile grip ve soğuk algınlığı gibi çopk görülen rahatsızlıklara iyi gelmektedir.

Sirke aynı zamanda iştah açıcı olarak da kullanılır.

Sirkenin kullanılması insanların şarap üretmeyi öğrendiği zamanlara kadar gider. Daha çok ilaç ve yiyecekleri uzun süre saklamak için kullanılan sirkenin zamanla lezzet açısından da değeri fark edilmiştir.

Her şeyi olduğu gibi sirkeyi de kararında, abartmadan tüketmeliyiz. İlaç olarak kullanacağımız zaman ise incelterek kullanmamız önermektedir. Günlük olarak 2 yemek kaşığı sirkeyi ılık su ve balla karıştırarak tüketebiliriz.

Sirkeyi evimizde kendimiz de yapabiliriz. Fabrikasyon üretimlerinin birçoğunda filtreleme ve buharlaştırma yapılarak bulanık görüntüsü giderilmektedir ancak bu bazı vitamin ve minarelerin yok olmasına yol açmaktadır. Gerçek doğal sirke biraz bulanık ve dibinde tortu olan sirkelerdir. Sirkeyi satın alırken bu özelliklere mutlaka dikkat etmemiz gerekir. Sirkeyi çalkaladığımız zaman köpürüyor ve dibinde tortu birikmişse bu sirkenin kaliteli olduğuna işarettir.

Sirkeleri, saçlarımızı korumak ve doğal bir görünüme ulaştırmak için durularken su yerine kullanabiliriz. Ayrıca birçok kimyasal ürün yerine sirkeyi  losyon olarak kullanmamız da cildimizin doğal bir şekilde yenilenmesini sağlayacaktır.

Bunun ötesinde sirkeyi, siğil tedavisinde, kilo kontrolü, güneş yanıkları, yorgunluk,  mide ekşimesi ve yanması, toksinlerden arınmak, pire kovucu, cilt lekeleri ve diş lekeleri için de kullanabiliriz.

Tümüyle doğal ve faydalı olan bu zengin besin, gözümüzün önünde ve kolay ulaşılabilir olmasıyla da herkesin ilk tercihi olmaktadır. Birçok derde deva olan sirkeden alacağınız maksimum yarara ulaşmak için tüm sirkeleri evde kendiniz doğal olarak hazırlamalısınız.

Etiketler: sirkenin yararları, sirke neye iyi gelir, sirkenin faydaları ibrahim saraçoğlu, sirkenin dinen faydaları, sirkenin manevi faydaları

Sirkenin Faydaları Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder