3 Ekim 2017 Salı

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesinin NedenleriKadın ve Erkek FotoğrafıBir hastalık türü olan saç dökülmesi çoğu insanın yaşadığı sağlık probleminden biridir. Bu rahatsızlıklar iş hayatı, ilişkiler gibi birçok dışarıdan etkenler, yaşam srili, beslenme sorunları gibi şeylerden oluşacağı gibi, daha ciddi ve önemli hastalıkların habercisi de olabilir. 

Saçların kırılması, incelmesi ve dökülmesi belirtilerini ciddiye almak ve bunların nedenlerini mutlaka araştırmak gerekmektedir.

Saç dökülmesinin nedenlerinden biri olan genetik yapı, genelde erkeklerde kadınlara göre fiziki anlamda daha belirgin olmaktadır. Kadınların saçlarında dökülmelerin daha fazla olmasına rağmen erkeklerde kel kalma riski çok daha fazla olmaktadır. 

Erkekler ise bu problemi, son zamanlarda tedavi yöntemi olarak da çok kullanılan, saç ektirme yöntemi ile gidermektedirler. Bunu da işinde uzman doktor gözetiminde yapmak doğru bir hareket olacaktır.

Saç dökülmesini, mevsim değişikliği, bazı ilaçların yan etkileri gibi nedenlerden ötürü engellemek pek mümkün olmayabilir. Ancak, stresten uzak kalmaya çalışarak, doğru kozmetik ürünleri kullanıp, beslenmeye de dikkat ederse kişiler saç dökülmelerini de en aza indirebileceklerdir.

Etiketler: saç neden dökülür, saç dökülmesinin sebepleri, saç neden dökülür, saç dökülmesi neden olur, saç dökülmesine sebep olanlar

Saç Dökülmesinin Nedenleri Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder