16 Ekim 2017 Pazartesi

Proxy Ne İşe Yarar?

Proxy Ne İşe Yarar?



Proxy FotoğrafıProxy, virüslü dosyaları otomatik olarak virüsten arındırabilir. Aynı zamanda doğrudan ulaşım olmadığı için virüsün veya zararlı uygulamaların yayılma olanağı da oldukça azalır.

Vekil sunucularda bir diğer özellik de bazı sitelerin yasaklı olduğu ülkelerde bu uygulama sayesinde o sitelere ulaşılabilir olmasıdır. Vekil sunucular ikiye ayrılır: Transparent; Bu proxy türü ip adresinizi tamamen gizleyemez. Gerçek ip adresiniz web sitesi tarafından isteğe bağlı olarak görüntülenebilir. 

İkinci olarak Anonymous; bu yüksek korumalı proxy adından da anlaşılabileceği gibi gizlilik derecesi bir hayli yüksektir ve IP adresiniz asla görüntülenemez. Vekil sunucuları yükleme zamanını hızlandırmak için içeriği mümkün derecede en ideal haline getirir ve sıkıştırabilir. 

Vekil sunucularının farklı amaçlar için farklı tipleri de mevcuttur. Bunlardan en sık talep gören Performans geliştirme Vekil Sunucularıdır.Bu sunucular, ilgili konuların ve bozulmaların belirli bağlantılarını azaltıp düşürmek için tasarlanmıştır. Genellikle Gidiş Dönüş Zamanı, büyük paket kaybı ve kablosuz bağlantıların yüksek duyarlığında TCP performansını geliştirmek için kullanılır.

Proxy, ya da vekil sunucusunun kullanım amacı internet üzeri olan erişimlerinizi hızlandırmak ve size konforlu bir internet gezintisi sunmaktır. Genellikle işi gereği bilgisayarla sık sık uğraşan kişilerin kullandığı bir sistemdir. Proxy, yalnızca sizin konforunuz için var edilmiş bir sistemdir.

Etiketler: proxy ne işe yarar kısaca, proxy ne için kullanılır, proxy neye yarar, proxy nedir neye yarar

Proxy Ne İşe Yarar? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder