18 Ekim 2017 Çarşamba

Lohusalık Kanamasına Ne İyi Gelir?

Lohusalık Kanamasına Ne İyi Gelir?Anne ve Bebek FotoğrafıDoğum sonrasında kadınlar yüzde 80’i kanamalarla karşı karşıya kalmaktadır. Bu kanamalar bazen normaldir, bazen de büyük problemlere yol açabilecek niteliktedir. Örneğin uzmanlar 500 cc’yi geçen kan kaybında çok büyük risklerle karşılaşabilir.

Peki bu kanamaların sebebi nedir, neler yapılmalıdır?

Kanamalara Engel Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Doğum sonrası kanamaları engellemenin mümkün olduğunu söyleyen uzmanlar bunun yolunun sağlıklı beslenme ve stresten uzak bir yaşamdan geçtiğini ifade etmektedir. Kadınlar yeterli miktarda vitamin ve mineral (folik asitler, demir, b vitamini başta olmak üzere) içeren yiyecekleri düzenli miktarda alırsa ve strese yol açacak durumlardan uzak durursa, doğum sonrası kanama riskini de uzaklaştırmış olur.

Kanama gerçekleşirse eğer, bunu durdurmak için gerekli görülürse anneye kan verilebilir. Damardan destek olmak amacıyla sıvı verilebilir. Rahim ya da vajina sertleşmesine karşı masaj yapılabilir.

Kanamalar Çok Tehlikeli Olabilir

Kanamalar kadınlar için çok tehlikeli noktalara varabilir. Birçok uzmanın ve sağlık kuruluşunun verilerine ve raporlarına göre anne ölümlerinin yüzde 28 kadar bir oranı kanamadan ötürü olduğu belirlenmiştir.

Etiketler: lohusalık kanamasına neler iyi gelir, lohusalık kanamasına iyi gelenler, doğum sonrası kanamaya ne iyi gelir, doğum sonrası kanamalara ne iyi gelir

Lohusalık Kanamasına Ne İyi Gelir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder