18 Ekim 2017 Çarşamba

Laptop Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Laptop Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?Laptop Satış Reyonu FotoğrafıLaptop satın alırken özelliklerini mutlaka incelemeliyiz

Laptop satın alırken, almayı düşündüğümüz laptopu öncelikle hangi amaçla kullanacağımızı belirlememiz gerekmektedir. Çünkü özellikleri de bu amaçlara göre seçmemiz doğru laptopu satın almamızı sağlayacaktır.

Peki bir laptopta öncelikli olarak hangi özelliklere bakmamız gerekiyor?

İşletim sistemi

Laptop alırken mutlaka öncelikli olarak işletim sisteminin ne olması gerektiğine karar vermemiz lazım. Windows, Mac OS ya da Chrome OS hangisi bizim işimize yarayacak öncelikli olarak bunun planını yapmalıyız. Örnek olarak önceliğimiz grafik tasarımı ise Mac OS’yi tercih etmemiz bizim için yeterli olacaktır. Fakat önceliğimiz oyun oynamaksa mutlaka Windows işletim sistemine sahip bir laptop satın almalıyız.

Ekran Büyüklüğü

Yine laptopu hangi amaçla kullanacağınıza göre ekran büyüklüğüne de karar vermeniz gerekmektedir. Eğer sadece işlerinizi halledecekseniz ufak ekranlı bir laptop sizin işinizi görecektir. Fakat tasarım yapmak ya da oyun oynamak istiyorsanız mutlaka 14 inçten büyük bir laptop edinmelisiniz.

Pil Ömrü

Eğer dışarıda çalışacaksanız ve işlerinizi genel olarak ev ve ofis dışında hallediyorsanız mutlaka pil ömrü uzun olan laptoplardan satın almalısınız. Kısa ömürlü bataryalar sizi böyle durumlarda zora sokacağı için kesinlikle bu ürünleri tercih etmemeniz gerekmektedir.

İşlemci

Laptop satın alırken bir diğer dikkat etmeniz gereken konuda işlemcinin modeli ve hızıdır. Laptop satın alırken bu özelliği mutlaka iyice araştırmalısınız. Çünkü işlemci laptopu düşündüğünüzden de fazla etkileyecek ve düşük kapasiteli bir işlemci ileride size birçok problem çıkarma riskini taşıyacaktır.

Ekran Kartı

Laptop seçiminde diğer önemli konulardan biri de ekran kartıdır. Laptopu ne için kullanacağınıza bağlı olarak ekran kartını da iyi düşünmelisiniz. Örneğin oyun oynamak istiyorsanız ekran kartınız mutlaka yüksek özelliklere sahip olmalıdır.

Depolama Alanı

Özellikle arşiv yapmayı çok seven kişiler için bir laptopta en çok dikkat çeken ve önemli özelliklerden birisi depolama alanıdır. Depolama alanı eğer yüksekse arşiviniz için oldukça iyi olacaktır. Örneğin 2’si 1 arada laptoplarda depolama alanı düşük olduğu için arşivleme yapmak isteyen kişiler bu modelleri kesinlikle seçmemelidir.

Etiketler: laptop alırken dikkat edilmesi gereken, laptop alırken nelere dikkat edilmeli, laptop alırken nelere dikkat etmeliyim, laptop alırken hangi özelliklere bakılmalı, laptop alırken dikkat edilmesi gereken

Laptop Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder