4 Ekim 2017 Çarşamba

Kara Buğday Tohumu Nedir?

Kara Buğday Tohumu Nedir?Kara Buğday Tohumu FotoğrafıBazı gıdalar fazla bilinmese de aslında şifa açısından zenginlik kaynağıdır. Özellikle tahıllar da bu duruma sıkça rastlamaktayız.

Kara buğday Tohumu: Greçka

Gıda olarak insanın beslenmesinde oldukça önemli bir yere sahip olan Greçka (Kara Buğday), özellikle buğday ekmeğine duyarlı çölyak hastalarına iyi gelmesi ile bilinmektedir. Bunun yanı sıra diyabet, yüksek tansiyon, kolesterol, obezite, çölyak gibi çeşitli birçok rahatsızlığın yol açtığı sorunların giderilmesinde ve bu besin kaynaklarını tüketemeyen insanlar için alternatiftir. 

Karabuğday insanlara tahıl gibi görünse de aslında kuzukulağıgiller familyasına ait bir bitkidir. Bulgura benzeyen bir tadı ve hafif bir aroması vardır.

Kara buğday, verimi olmayan çorak topraklarda dahi üretilebilir özelliktedir. Kara buğdayın en büyük üreticisi ise Çin’dir. Bu eşsiz bitkinin faydaların ise saymakla bitmez. Kar buğdayın besin değeri diğer tahıllara nazaran son derece yüksektir. Özellikle vegan ve vejetaryen beslenen insanlar için uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Etiketler: kara buğday nedir, kara buğday ne anlama gelir, kara buğday tohumu nedir kısaca, kara buğday nerede yetişir, kara buğday nasıldır

Kara Buğday Tohumu Nedir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder