3 Ekim 2017 Salı

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?Saçı Dökülmül Kadın FotoğrafıBilindiği gibi güçsüz saçlar bir kadının en büyük korkularından biridir. Saç dökülmesi de saç güçsüzlüğüne bağlı olarak ilerlemektedir. Saç dökülmesini etkileyen en önemli faktörlerden bir tanesi düzenli beslenmemektir. 

Zararlı gıdaları almak ve düzensiz beslenmeye bağlı olan vitamin eksikliği saç dökülmesini artırmaktadır. Saçlarımızın sağlıklı olması için öncelikle gerekli tüm mineral ve vitaminleri aldığımızdan emin olmalıyız.Sigara kullanmak, alkol almak, ucuz kozmetik ürünleri kullanmak gibi alışkanlıklar da saç sağlığımızı kötü yönde etkiler.

Saçlarımız her ayda ortalama 1, 1.5 santimetre kadar uzar. Sağlıklı bir insanda normalde gün içinde en fazla 100 tel saç dökülmelidir. Bu rakam oldukça normaldir.  Çünkü her saç telinin bir ömrü vardır. Ömrünü tamamlayan saç teli bir süre sonra görevini yapamaz ve ölür arkasından onun döküldüğü kökten yeni tüyler çıkar.

Saç, ameliyat, doğum, hasta olma durumlarında daha hızlı dökülebilmektedir. Ayrıca kadınlarda aşırı zayıflama, zararlı diyetler, kimyasal ilaçlar ve kozmetik kullanımı da saç dökülmesine doğrudan etki yapmaktadır.

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm (video)

Etiketler: kadınlarda saç dökülmesi nasıl engellenir, saç dökülmesine ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, saç dökülmesine ne iyi gelir kadınlar kulübü, saç dökülmesine ne iyi gelir dogal yontemler, saç dökülmesine doğal çözüm


Kadınlarda Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder