3 Ekim 2017 Salı

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadınlarda Saç DökülmesiSaçı Dökülmüş Kadın FotoğrafıHiç kuşkusuz saç dökülmesi günümüzde özellikle kadınların en çok şikayet ettiği durumlardan biridir. Kadınların güzelliğine büyük katkı sağlayan saçların cansız ve kötü görünümünden sonra dökülmeye başlaması, bu problemi büyük bir hale getirmektedir.

Gündelik yaşamımızda saçlarımızı tararken, yıkarken ya da günün herhangi bir saatinde saçlarımızın tutam tutam dökülmüş olduğunu fark ederiz. Bu durum kadınların psikolojisini de maalesef etkilemektedir. Zira cansız bir saça sahip olmak tüm kadınların korkulu rüyasıdır. Saç dökülmesinin nedenleri arasında stres ilk sırada yer almaktadır. 

Kadınlar hayat ve iş ile ev hayatının getirmiş olduğu birçok streslerle gün boyu mücadele halindedir. Bu durum insanı psikolojik olarak etkilemektedir. Stres maalesef  daha sonra da bedene yansımaktadır. Saç dökülmesi de bunun bir sonucudur. Bunun yanı sıra yanlış kozmetik ürünleri kullanmak, genetik faktörler ve vitamin eksiklikleri de saç dökülmesine neden olur.

Belirli bir yaştan sonra saç dökülmesi hızlanmaktadır. Saç dökülmesine engel olmak için öncelikle bir doktor kontrolünden geçmeliyiz. Bu şekilde dökülmenin sebeplerini öğrenerek, erken müdahalede bulunabiliriz.

Etiketler: kadınlarda saç dökülmesi nedenleri, kadınlarda saçlar neden dökülür, saç dökülmesi nedenleri, saç neden dökülür, kadınlarda saç dökülmesi sebepleri

Kadınlarda Saç Dökülmesi Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder