3 Ekim 2017 Salı

Kaç Çeşit Modem Vardır?

Kaç Çeşit Modem Vardır?2 Adet Modem FotoğrafıModem, kişilerin özel hayatlarında yaptıkları işleri oldukça kolay bir hale getirmektedir. Artık günümüzde iletişimin çok önemli bir hal alması ile modem kullanımı yaygınlaşmıştır. Kişiler arası bilgi, dosya ve veri transferleri üzerinden iletişimi çok kolay bir hale getirmiştir.

Modemler sayesinde evinizde kullandığınız bilgisayarınız üzerinden iş yerinizdeki bilgisayara erişim sağlayabilir işe gidemeyecek durumda olduğunuz zaman işlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. 

Bilgi hatları üzerinden araştırmalar yapabilir merak ettiğiniz konuların üzerine gidebilirsiniz. Modemler sayesinde internete bağlayarak tüm dünyayı ayaklarınızın altına serebilirsiniz. 

Modemlerin iki çeşidi bulunmaktadır, birincisi bilgisayarların kasasındaki girişlere usb ve Ethernet girişi kullanıp, takılarak kullanılabilen harici modemler ikincisi de bilgisayarların içerisinde bir kart şeklinde takılı bulunan dahili modemlerdir.  

Harici modemlerin üzerlerinde bilgisayar kullanıcılarına modemin, internet bağlantısının ve veri akışının o anki durumunu belirten ışıklar bulunmaktadır. Ve bu modemler genellikle bir kutu şekline sahiptirler.

Etiketler: modem çeşitleri, modem kaça ayrılır, modem çeşitleri nelerdir, harici modem, dahili modem,

Kaç Çeşit Modem Vardır? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder