3 Ekim 2017 Salı

Hepatit C Tedavisi

Hepatit C TedavisiKan Tüpü FotoğrafıHepatit C nasıl tedavi edilir? Rahatsızlığın bulaşmasına sebep olan Hepatit C virüsü yani HCV’nin tipine bağlı olarak çeşitli tedavi yöntemleri izlenebilir. Bunlardan en yaygın olanı, pegile interferon ve antiviral ilaç olan ribavirinin 24 ile 48 hafta boyunca kullanılması ile yapılır. Bu şekilde tedavi gören kişilerin yüzde 50 ila 60 arasındaki oranda sonuçlarında düzelme görülür. 

Bir diğer tedavi şekli olan Boceprevir ya da Telaprevir’in, peginterferon alfa ile kombine edilmesi HCV’nin bir türü olan Hepatit C genotip 1’e karşı olan antiviral tepkimeyi arttırır. Bu tedavinin maalesef yan etkileri de yaygındır. 
Tedavi gören hastaların birçoğunda grip benzeri semptomlara rastlanmış, diğer bir kısmında da duygusal sorunlar gözlenmiştir. Hastalığın vücuda yerleşmesinden sonra ilk 6 ay içerisinde yapılan tedavi, rahatsızlığın kronikleşmesinden sonra yapılan tedaviden çok daha etkilidir.

Hepatit C İncelenmeli
Öte yandan Hepatit C’ ye karşı tedavide, meryemana dikeni, ginseng ve kolloidal gümüş gibi bazı alternatif terapilerin de yardımcı olduğu söylense de araştırmalara göre hiçbir alternatif tedavi yönteminin Hepatit C’nin sonuçlarında etkili olmadığı gözlenmiştir. Bu yüzden uzmanlar yapılan her çalışmada Hepatit C rahatsızlığında erken evre tedavisinin önemini vurgulamaktadır.

Etiketler: hepatit c ye ne iyi gelir, hepatit c bitkisel tedavisi, hepatit c için şifalı bitkiler, hepatit c bitkisel tedavi

Hepatit C Tedavisi Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder