4 Ekim 2017 Çarşamba

Hamileler Yazın Ne Yemeli

Hamileler Yazın Ne Yemeli



Hamile Kadın Fotoğrafı
Hamileliğin en uzun ve yorucu dönemi yaz aylarına denk gelen bayanların daha dikkatli olması gerekiyor. Sıcak hava, nem ve güneşle birlikte daha çok zorluk çeken anne adaylarını uzmanlar birçok konuda uyarıyor.


Özellikle yaz aylarında beslenme düzenine dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, bu zorlu süreci atlatmak için birçok öneri veriyor. İşte yaz aylarında hamile olan bayanların dikkat etmesi gereken şeyler:

Kaliteli Peynir Yiyin ve Bolca Ayran İçin:
Yaz aylarına denk gelen hamilelik döneminde bayanlar mutlaka yiyecekleri peynire dikkat etmelidir. Küflenmiş ya da pastorize edilmemiş peynirlerden mutlaka uzak durmak gerekir. Çünkü bu besinlerde listeria adı verilen oldukça zararlı bir bakteri vardır ve erken doğum ya da düşük gibi risklere daveriye çıkarabilir.

Bol Bol Su Tüketin:
Hamile olmasanız bile su tüketmek oldukça önemlidir. Bu sebeple özellikle yaz aylarında hele de hamileyseniz mutlaka su tüketimini arttırmanız gerekmektedir. Yeterli su alınmaması durumunda el ve ayaklarda ödemler oluşabilir ve bu durum sağlığınız için hoş değildir. Su içmek aynı zamanda vücutta şeker dengesini de sağlar.

Ceviz ve Kayısı Gibi Gıdalara Ağırlık Verin:
Yaz aylarında hamileliklerinin en zor dönemini geçiren bayanlar mutlaka ceviz ve kayısı gibi enerji verici gıdalar almalıdır. Bu hem anne sağlığı için hem de bebeğin beyin ve göz gelişimi için faydalı olacaktır.

Yumurta Tüketin:
Hamilelik döneminde yumurta yenilecekse özellikle haşlanmış olmasını tercih edin. Yada çeşitli otlarla süslenmiş dere otu, maydanoz vs. bir omlet anne ve bebeğin sağlığına olumlu etkilerde bulunacaktır.

Et Yerken Limon Kullanın:
Yaz döneminde hele de hamileyseniz mutlaka hafif ve besleyici gıdalarla beslenmelisiniz. Kırmızı et ve balığa limon sıkmak beslenmenin tamamlanmasına ve faydalı bir hale gelmesine neden olur. Bu yüzden limon kullanımını sıklaştırmak gerekmektedir.

Çay İçmeyin:
Yaz döneminde beslenmenin bir diğer kuralı da çay tüketmemektir. Yaz döneminde soğuk bile olsa çay içilmemelidir. Çünkü çay diğer gıdalardan alınan vitamin ve mineralleri bağlayarak, yararı sıfıra indirmektedir. Kafein ve tein oldukça tehlikelidir ve bebeğin sağlığını da riske atabilir.

Etiketler: hamilelikte yazın ne yenir, hamilelikte yazın yenecek gıdalar, gebelikte yazın ne yemeli, hamileler yazın nasıl beslenmeli, yaz hamileleri nasıl beslenmeli

Hamileler Yazın Ne Yemeli Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder