18 Ekim 2017 Çarşamba

Doğum Sonrası Kanama Nedenleri?

Doğum Sonrası Kanama Nedenleri?Anne ve Bebek FotoğrafıKadınlarda doğum sonrası kanamalar birçok semptomla kendisini gösterir. Baş dönmesi, şiddetli kalp çarpıntısı, terlemeler, mide bulantıları, tansiyon düşmesi gibi şeyler görüldüğü zaman mutlaka doktora danışmak gerekmektedir. 

Çünkü 1 litreye varabilen kanamalar, hem bebek hem de anne sağlığını tehdit etmektedir. Böyle durumlarda anne acilen doktor kontrolüne alınmalı ve gerekli tüm müdahaleler gerçekleştirilmelidir.

Kanamalar Neden Olur?

Kadınların doğum sonrası kanama geçirmesinin birçok sebebi olabilir. Bunlardan en çok karşılaşılanlardan biri ise doğumun uzun sürmesidir. Bunun yanı sıra doğum sırasında rahim ağzında ortaya çıkan yırtıklar, vajinada oluşan yırtıklar da şiddetli kanamalara sebep olabilir. Kadınların hepsinde olmasa da vücut yapısına göre bazı rahimler sert olur ve kasılır. Bu da kanamalara yol açabilir.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra bebeklerin rahimde ters dönmesi, plasentanın ayrılmaması, bazı bünyelerde görülen kanda pıhtılaşma sorunu, bebeğin koruyucu katmanı olan plasentanın rahim duvarına yapışmış olması da kanamalara yol açar.

Etiketler: kadınlarda doğum sonrası kanamalar, doğum sonrası kanamalar,  doğum sonrası kanamalar neden olur, kadınlarda doğum sonrası kanama nedenleri, kadınlarda doğum sonrası kanama neden olur

Doğum Sonrası Kanama Nedenleri? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder