5 Ekim 2017 Perşembe

Doğal Sabunların Faydaları

Doğal Sabunların FaydalarıDoğal Sabun FotoğrafıÇeşitli bitki ve çiçeklerin özüyle oluşturulan bitki sabunları birçok derde deva olması sebebiyle tercih edilmektedir. Özellikle cilt problemlerini gidermesi ile adından söz ettiren sabunlar, alternatif tıbbın en çok kullandığı yöntemlerden birini oluşturmaktadır. 

Özellikle kadınların muzdarip olduğu birçok cilt problemine iyi gelen bu sabunlar, doğallıkları sebebiyle de uzun süreli faydalar içermektedir. Kozmetik ve sağlık ürünlerinin gittikçe kimyasallaşması ile birlikte, hiçbir kozmetik ürününe güvenmeyen insanlar bu doğal sabunları satın almaya başladı. Özel bakım ürünleri arasında çok sevilen ve tercih edilen sabunların da birçok cilt rahatsızlığına faydası olduğu ifade ediliyor.

Zeytinyağlı Sabun Faydaları:
Zeytinin tüm faydalarını içeren zeytinyağı sabunu, cilt kusurları ve güzelliği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Saçlara da ayrıca bebeksi bir yumuşaklık veren sabun, saç dökülmesini engellerken, uzamasını da hızlandırmaktadır. Zeytinyağı sabunu her cilt tipine uygun olması sebebiyle herkes tarafından günlük olarak bakım ve sağlık amacı ile kullanılabilir.

Lavanta Sabunu Faydaları:
Mis gibi kokusu ile özellikle ayakta yer alan kötü kokuları önler. Lavanta sabunu ayrıca cilde tazelik vermesi sebebiyle uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Bu sabun cilt kusurları arasında en çok rastlanılan akneli sivilcelere de iyi gelmekte ve bu sorunun engellenmesini sağlamaktadır. Lavanta ayrıca kepeklenmeyi de önler. Günlük kullanım için uygundur.

Gül Sabunu Faydaları:
Gül yaprağının özü sayesinde elde edilen bu sabun, hassas ciltlerde makyaj temizleme amacı ile kullanılmaktadır. Güzel bir temizleme sağlayan gül yaprağı sabunu makyaj temizlemesinde kullanılır. Etkili bir temizleme sağlayan bu sabun cildi mikrop ve bakterilerden uzaklaştırır. Gül sabununun özünde bulunan gül yağı, güzellik veren madde olarak bilinmektedir. Gül, aynı zamanda tüm kadınların ortak problemi olan gözaltı morluklarını da giderir. Ciltte yer alan yorgunluğu giderir, günlük kullanıma uygundur.

Papatya Sabunu Faydaları:
Papatya sabunu iltihap giderir. Cilde parlaklık verirken aynı zamanda yorgunluğu atarak canlanmasını da sağlar.

Tarçın Sabunu Faydaları:
Tarçın sabunu, yüzünüzü bebeksi bir hale sokar. Ciltteki kusurlara iyi gelir ve kaşıntı için birebir bir rahatlatıcı olma özelliği taşır.

Avokado Sabunu Faydaları:
Avokado, ciltte nem dengesini sağlaması sebebiyle uzmanlar tarafından önerilmektedir. Aynı zamanda güneş lekelerini de giderir.

Etiketleri: doğal sabunlar faydalari ve cilde etkisi, doğal sabunların cilde faydaları,doğal sabunların saça faydaları, doğal sabunların özellikleri, doğal sabunların faydaları kısaca

Doğal Sabunların Faydaları Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder