4 Ekim 2017 Çarşamba

Demir Eksikliği Belirtileri Nelerdir?

Demir Eksikliği Belirtileri Nelerdir?Demir Hücreleri FotoğrafıHalsizlik: Neden olduğu tam olarak anlamlandırılamayan halsizlik, yorgunluk ve insanın tüm enerjisinin yok olduğunu hissetmesi eksikliğin en yaygın ve büyük belirtisidir. Çünkü kişi bu mineralin eksikliğine bağlı olarak enerji de üretememektedir.

Cilt solgunluğu: Kırmızı kan hücrelerinin sayısının düşmesi insan cildinin soluk görünmesine yol açmaktadır.

Nefes Darlığı: Eğer insan vücudunda demir eksikliği varsa, ne kadar derin nefes alınırsa alınsın oksijen yeterli gelmemektedir ve bu sebeple insan nefes darlığı çekmektedir.

Kalpte çarpıntı: Ara ara kalpte yaşanan çarpıntı da demir eksikliğine işaret ediyor olabilir. Bunun nedeni ise kalbin demir ihtiyacı sebebiyle daha çok çalışmasıdır.

Toprak Yemek: Yenilmemesi gereken şeylere karşı duyulan anormal iştah da demir eksikliği belirtisi olabilir.

Artan Kaygı: Demir eksikliği merkezi sinir sistemini de etkilemekte bu sebeple aşırı gerginlik ve kaygı durumları da nedensiz yere artmaktadır.

Diğer Belirtiler: Zayıf, kırılgan tırnaklar, iştahsızlık, soğuk eller ve ayaklar, baş dönmesi, karıncalanma, huzursuz bacak sendromu, diş ağrısı, dil şişmesi, baş ağrısı göğüs ağrısı ve enfeksiyonlar.

Etiketler: Demir eksikliği nasıl anlaşılır, demir eksikliği nelere yol açar, demir eksikliğinde ne olur, demir eksikliğinde vücutta neler olur

Demir Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder