3 Ekim 2017 Salı

Bitkisel Yağların Faydaları

Bitkisel Yağların FaydalarıBitkisel Yağların FotoğrafıSağlığına önem veren her insan son zamanlarda bitkisel ürünlere yönelmeye başladı. Özellikle bakım ve kozmetik ürünlerde kimyasallardan uzaklaşan bilinçli tüketiciler, bitkisel kaynaklı ürünler sayesinde sağlıklarını da koruyor. 

Doğal ürünlerin başında ise bitkisel yağlar gelmektedir. Bizler de sizler için  çeşitli bitkisel yağlar hakkında bilgileri bir araya getirdik.

Kantaron Yağı
Kantaron yağı, özellikle kızarıklıklar, yaralar, güneş yanıkları ve akne gibi birçok cilt sorununun giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Kantaron yağı cildin canlı ve pürüzsüz görünüm kazanmasını sağlar. Kantaron yağını, güneşten sakınarak istenen sıklıkta ve ihtiyaç duyulan bölgeye uygulamanız yeterlidir.

Vişne Çekirdeği Yağı
Akneli ciltler için kullanılabilen vişne çekirdeği yağı, temiz cilde uygulandığı zaman oldukça işe yaramaktadır. Bu uygulama sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere gerçekleştirilir.

ESANSİYEL YAĞLAR ÇOK YARARLI

Fesleğen Yağı
Antimikrobiyal, antiviral ve antifungal özelliktedir. Özellikle sineklere karşı koruyucu bir etki yaratır. İştah ve sindirim açıcı özellikleri de bilinmektedir. Fesleğen Yağı, antiülser etkiye sahiptir. Soluk borusunda ve sindirim sisteminde rahatlatıcı bir etki yapar. Uykusuzluk ve depresyon gibi sorunlara da çare olmaktadır.

Adaçayı Yağı
Yapılan birçok araştırma sonucunda, adaçayının bileşenlerinin bir çok hastalığın tedavisinde ve geleneksel tıpta çok yararlı olduğu gözlemlenmiştir. Adaçayı çok güçlü antioksidan, antibiyotik, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir. Adaçayı yağı, anti bakteriyel özellik göstermesinin yanı sıra, ter kokusuna iyi gelir ve vücuda zindelik hissi verir. Adaçayının antioksidan etkisi, serbest radikallerin sebep olduğu hücre bozulmalarında etkilidir.

Kekik Yağı
Kekik yağı, antibakteriyel, antiseptik ve antispazmodik özelliklere sahiptir. Sindirimi kolaylaştırıcı, kandaki şeker miktarını azaltıcı, sakinleştirici, idrar sökücü ve adet düzenleyici gibi etkileri vardır. Kekik yağı, bir fincan ılık suya 1-2 damla damlatılarak günde 2-3 fincan kadar kullanılabilir.

Nane Yağı
Nane yağı, insanın zihni canlandırmaya ve kan dolaşımını hızlandırmaya yardım eder. Baş ağrısı ve migren gibi birçok problemde oldukça etkilidir.

Biberiye Yağı
Biberiye hem deri hem cilde canlılık verir. Saç köklerini canlandırır. Kılcal damarları büzücü etkisi bilinmektedir.

Limon Yağı
Limon yağı güçlü antiseptik özelliktedir. Cilt için iyi bir yağ dengeleyici ve gözenek daraltıcıdır. Limon yağı bunun yanı sıra birçok sağlık sorununa da içerdiği C vitamini sayesinde çok iyi gelmektedir.

Etiketler: bitkisel yağlar ne işe yarar, bitkisel yağlar neye iyi gelir, bitkisel yağlar ve faydaları,bitkisel yağların yararları, bitkisel yağların faydaları ve kullanımı

Bitkisel Yağların Faydaları Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder