4 Ekim 2017 Çarşamba

Bebeklerde Süt Alerjisi

Bebeklerde Süt AlerjisiSüt Alerjisi Olmuş Bebek FotoğrafıBebeklerde süt alerjisi, süt alerjisi olan çocukların karşılaşabilecekleri sorunlar nelerdir? Neler yapılabilir?
Bebek gelişimi, süt alerjisi; Bebeklerde alerji özellikle süt ve süt ürünlerine karşı olmaktadır. Süt alerjisi sık sık karşılaşılan ciddi bir problemdir. 

Eğer alerjik durum fark edilmezse ileride ciddi sonuçlar doğurabilir. Süt alerjisi genellikle bebeklerde süt tüketiminin hemen sonrasında ortaya çıkar.

Bebekler ve çocuklarda alerji, süt ve süt ürünleri tüketiminin sonrasında görülür ve kızarıklık, deride çeşitli noktalarda döküntüler, mide ve bağırsaklarda rahatsızlık hissi, kusma, ishal, mide bulantısı ve dışkıda kan görülmesi gibi belirtilerle ortaya çıkmaktadır. 

İnek sütüne karşı olan bu alerji; süt ve süt ürünlerini tükettikten sonra ağız çevresinde şişkinlik, kaşıntı şeklinde de ortaya çıkarken bazı zamanlar egzamaya da yol açmaktadır.

Etiketler: bebeklerde inek sütü alerjisi, bebeklerde anne sütü alerjisi, bebeklerde alerji, bebeklerde süt alerjisine ne iyi gelir, bebeklerde süt alerjisi tedavisi

Bebeklerde Süt Alerjisi Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder