4 Ekim 2017 Çarşamba

Bebeklerde İnek Sütü Alerjisi

Bebeklerde İnek Sütü Alerjisiİnek Sütü Alerjisi Olmuş Bebek Fotoğrafıİnek sütüne alerji bebeklerin yüzde 80’i oranında görülmektedir. Fakat bu alerji çoğunlukla üç yaşına kadar geçmektedir. Geçmediği takdirde mutlaka önlem alınmaktadır.

Ayrıca bebeğini emziren anneler şayet o sırada süt ve süt ürünleri kullanılıyorsa anne sütünden ötürü bebek alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Böyle bir durum söz konusu olursa eğer anne derhal süt ve süt ürünlerini kullanmayı terk etmelidir.

Eğer bebekte inek sütüne alerji teşhisi koyulduysa doktorun vereceği diyete bağlı olarak bebeğin alacağı besin kaynakları tekrardan gözden geçirmeli, protein eksikliği konusuna özellikle dikkat edilmelidir.

Oranı az olsa bile bazı bebeklerde anafilaksi adı verilen çok ani ve ciddi alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bu reaksiyonlar ise; yüzde şişme, nefes alıp vermede zorluk yaşama, ağız ve dilde şişme gibi belirtilerdir.

Eğer hekimler bebeğe inek sütüne alerjisi var tanımı koyduysa doktor denetiminde mutlaka ama mutlaka 6 ila 18 ay arasında süt ve süt ürünleri tamamen kesilmelidir.

Etiketler: bebeklerde inek sütü alerjisine ne iyi gelir, bebeklerde inek sütü alerjisi nedir, bebeklerde inek sütü alerjisi tedavisi, bebeklerde inek sütü alerjisinde ne yapılır

Bebeklerde İnek Sütü Alerjisi Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder