10 Ekim 2017 Salı

Antivirüs Programı Ne İşe Yarar?

Antivirüs Programı Ne İşe Yarar?Bilgisayar Fotoğrafı
Günümüzde internet milyarlarca insan tarafından kullanılmakta ve yaklaşık 100 milyon tane web sayfası olduğu tahmin edilmekte. Ülkemizde de internet kullanan insan sayısı günden güne artmakta ve internet günlük hayatımızın vazgeçilmez bir kısmını oluşturmaktadır.

Bugün e-posta, fatura, bankacılık işlemleri, iş başvurusu gibi birçok günlük işlerimizi internet üzerinden rahatlıkla hallede bilmekteyiz. İnternette ayrıca kredi kartı numarası, TC kimlik Numarası gibi kişisel bilgilerimizi de bulundurmak durumunda kalabiliyoruz. Bu sebeple internetimizin güvenliğini sağlamamız, internet korsanlarından korunmak için çok büyük bir önem teşkil ediyor.

Bunun haricinde bilgisayarımıza yüklediğimiz uygulamalara da dikkat edilmesi gerekiyor. İndirdiğimiz bir takım exe uygulamaları bilgisayarımıza sızılmasına ve bilgilerimizin çalınmasına neden olabiliyor. Bu sebeple anti-virüs programlarının kullanılması gerekiyor.

Etiketler: antivirüs nedir ne işe yarar, antivirüs programları nedir ne işe yarar, antivirüs ne yapar, antivirüs neye yarar

Antivirüs Programı Ne İşe Yarar? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder