9 Ekim 2017 Pazartesi

Alyans Nedir?

Alyans Nedir?İki Adet Alyans FotoğrafıEvliliğe atılan ilk adımı taçlandırmak için kullanılan alyanslar, gelin ve damat adayları için oldukça önemli bir yerdedir. Alyans modelleri, sizlere mutluluğunuzu çevrenize büyük bir güzellikle yansıtma imkanı da tanımaktadır. Evlilik gibi kutsal bir kuruma atılacak adımda çok önemli bir araç olan alyanslar, çeşitleri bakımından da birçok ürünü içerisinde barındırmaktadır.

AŞKIN EN ÖNEMLİ SİMGESİ

Kelime anlamı olarak İngilizce’den dilimize geçmiş olan alyans (alliance), bir anlaşma anlamına gelmektedir. Bu anlaşma bizde de iki tarafın karşılıklı bağını ifade etmektedir. Evliliğin en büyük ve gösterişli simgelerinden birisi olan alyanslar, mutluluğu, huzuru ve bağlılığı da herkese çok güzel bir şekilde anlatmaktadır. Alyanslar yüzyıllardan beri her toplumda kullanılmakta ve güzellikleri ile destan yazmaktadır.

Çok eski zamanlarda toplumlarda kullanılan alyansların kökeni Mısır’ a değin ulaşmaktadır. İlk alyans bitki saplarından yapılmıştır ve yuvarlak olmasının da sebebi bitmeyecek bir bağı nitelendirmesinden gelmektedir. Bunun yanı sıra alyansın sol elin yüzük parmağına takılma sebebi de oradan geçen bir damarın kalbe kadar ulaşmasından ötürüdür.

HER TARZA GÖRE ÇEŞİTLİLİK

Alyans Fotoğrafları
Zaman ilerledikçe de bu alyanslar artık kaliteli malzemelerden üretilmeye başlamış ve farklı tarz ve modellerde ürünler ortaya sunulmuştur. Gümüş, pırlanta, tek taş, beyaz altın, altın gibi malzemeler kullanılarak yapılan alyanslar herkesin tarzını dışarıya da yansıtmaktadır.

Alyans modelleri çeşit çeşit geniş bir yelpazede ürünlerden oluşmaktadır ve her tarza uygun bir model mutlaka bulunmaktadır. Genellikle beyaz altın ve gümüş modelleri hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir.  Bunun yanı sıra alyans modelleri arasında alyansın içine sonsuzluk işareti yaptırmak da ön plana çıkmaktadır. Bu tercihler yeni evlenecek adayların heyecanını ve aşkını alyans modellerine yansıtmaktadır. Evlenmeyi planlayan genç çiftlerin her isteğine cevap verebilecek nitelikte alyans çeşitleri birçok firmada bulunmaktadır.

Dünya evine girecek olan çiftlerin ömür boyu parmaklarından çıkarmamayı düşündükleri bu alyansların özel olması da çok önemlidir. Bu sebeple lazerle ya da elle işleme sayesinde isimleri, diledikleri tarihi ve sonsuzluk işaretini firmalar yüzüklerin içine kazıyabilmektedir.

Etiketler: alyans neye denir, alyans ne demek, alyans hangi yüzük çeşididir, alyans nedir kısaca, alyans yüzük nedir

Alyans Nedir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder