5 Ekim 2017 Perşembe

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi GerekenlerTelefon FotoğrafıTeknolojinin de gelişmesi ile birlikte her yıl daha farklı akıllı telefonlar çıkmakta ve seçeneklerimiz de oldukça artmaktadır. İhtiyaçlarımıza cevap verecek birçok telefon modeli varken, bunlardan hangilerinin işimizi göreceği de önemlidir.

Peki yeni bir akıllı telefon almayı planlıyorsak öncelikle hangi konulara dikkat etmeliyiz?

-İhtiyaçlarınızı belirleyin: Bir akıllı telefondan ne beklediğiniz konusuna eğilmeniz gerekmektedir. Özelliklerine bakıp hangisinin sizin için ön planda olduğunu kavramak, akıllı telefon seçiminizi de kolaylaştıracaktır. Örneğin fotoğraf çekmek sizin için önemliyse buna göre iPhone gibi kamerası gelişmiş modelleri inceleyebilirsiniz.

-Bütçenizi belirleyin: Bir akıllı telefon için ne kadar para harcayabilirsiniz öncelikle bunun planını yapmalısınız. Çıkan bütçeye göre de alabileceğiniz telefonları sıralayıp hangisinin sizin taleplerinizi sağladığına karar vermelisiniz.

-Donanımın nasıl olacağına karar verin: Kullanmak istediğiniz akıllı telefonun donanımı da oldukça önemlidir. Telefonu ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak mutlaka donanımı konusunda da iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Örneğin; işlemci hızı, bununla beraber işlemci markası ve modeli, grafiği bir telefonun kullanımı açısından en çok ön plana çıkan özellikleridir.

-Depolama özellikleri sizin için önemli mi? Bunu düşünün: Telefonların depolama alanları markalara ve modellere göre değişim göstermektedir. Bazı markalar depolama kapasitesi arttırmanıza izin verirken iPhone gibi telefonlarda depolama kapasitesi sabittir ve arttırılamaz. Bu sebeple ileride daha geniş bir depolama alanı isteyebileceğinizi düşünüyorsanız mutlaka kapasitesi arttırılabilen modellerden seçmelisiniz.

-RAM’e dikkat edin: Telefondan tam randıman almak istiyorsanız eğer RAM’in düşük olmamasına dikkat etmelisiniz. Düşük RAM’li telofonlar ileride sorun çıkartmakta ve işletim sistemleri tarafından güncelleme almama problemi de yaşamaktadır.

-Kamerası nasıl olmalı: Telefonu sadece iletişim için değil, eğlenme amaçlı da kullanacaksanız eğer kamera konusuna da eğilmeniz gerekmektedir. Sizi mutlu etmeyecek özelliklerde bir kamerası olan telefonu alırsanız, pişman olma olasılığınız da yüksektir. Bazı yeni model Android işletim sistemli telefonlarla beraber iPhone’lar kamera konusunda oldukça başarılıdır.

-Fiyat performans dengesini sağlayın: Bir telefonda yer alan özelliklere bakarak kafanızda bir fiyat oluşturabilirsiniz. Bu sebeple fiyat özellikler dengesini iyi kurduğunuz telefonu satın almanız ileride pişman olmanızı da engelleyecektir.

Etiketler: akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler 2017, akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler, cep telefonu alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli, telefon alırken hangi özelliklere bakılmalı, ikinci el telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler, akıllı telefon alırken dikkat edilmesi gerekenler 2018

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder