27 Eylül 2017 Çarşamba

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?Otomobil SatışıArabaların yaygınlaşması, araç alımının kolaylaşması bir takım problemleri de beraberinde getirdi. Seçeneklerin fazlalaşması karar almayı zorlaştıran bir durum olarak karşımıza çıktı. Peki seçeneklerimiz neler? 
Sıfır ya da ikinci el araç alma konusunda nelere dikkat edilmeli?

Sıfır araç almak en sağlıklısı gözükse dahi maalesef sorunsuz bir alışverişin formülü olmuyor. Sıfır araçlarda da birçok sorun karşımıza çıkmaktadır.

İkinci el araç alırken çok daha dikkatli ve titiz olmamız gerekmektedir. Maalesef piyasada bir çok dolandırıcı ve sahtekar bulunmakta, bu kişiler araba alma işini oldukça zorlaştırmaktadır. Hurda araçlara yalandan bakım yapıp satmaya çalışan insanlar, hasar raporu olmayan hasarlı araçlar, kilometresiyle oynanıp kilometresi düşürülmüş araçlar, bu sahtekarlıklarda başı çeken unsurlar olarak öne çıkmakta. Bu sorunlarla karşılaşmamak için alabileceğimiz bir takım önlemler var.

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yetkili servis tarafından bakımı yapılmış ve kilometresi belirlenmiş araçları satın almaya özen göstermek.
Arabanın ilk sahibi olmasına dikkat etmek. Bu durum arabanın geçmişi hakkında daha sağlam bilgiye sahip olmamızı sağlayacaktır.
Araba ruhsatındaki tescil tarihinin arabanın çıkış tarihiyle uyuştuğuna dikkat edelim. Bu arabanın tamire uğrayıp uğramadığını ya da hurdadan çıkıp çıkmama olduğunu anlamamamıza yardımcı olacaktır.
Mümkün olduğunca araçların düşük kilometreli olmasına dikkat edelim.
Parçalarının değişme sayısı da önemlidir. Ne kadar az değişikliğe uğramışsa orijinalliğini o kadar korur ve arıza riskini azaltır.
Aracın önceden kaç sahibi olduğunu öğrenin. Ne kadar çok sahip o kadar çok sorun olacağını unutmayın.
Aracın kilometresi ve arabanın dış kısmına dikkat edin. Kilometresi az ancak dış kasada yıpranma fazlaysa bundan kuşkulanın. Kilometresi düşürülmüş olabilir.
Noter haricinden hiçbir yerde ödeme yapmayın. Paranızdan olmayın.
Aracın anahtarlarını ve belgelerini eksiksiz olarak temin edin.

Etiketler: otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler, otomobil alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, otomobil alırken nelere dikkat edilmeli, otomobil alırken dikkat edilmesi gereken özellikler, otomobil alırken dikkat edilmesi gereken yönler, otomobil alırken hangi özelliklere dikkat edilmelidir

Otomobil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Paylaşan: Admin

0 yorum:

Yorum Gönder